Продовження терміну перебування російського флоту в Криму може призвести до постановки питання про статус півострова.
Про це заявив екс-керівник секретаріату президента Ющенка Віктор Балога в ефірі програми "Чорне та біле" на телеканалі ТВі, коментуючи угоду, яка передбачає базування Чорноморського флоту в Криму до 2042 року.
"Ми не повинні ставити ніяких претензій до керівництва Росії. Росія працює над розбудовою своїх буферних зон. У цьому питанні буферна зона - це Україна", - сказав він.
"Те, що питання по Чорноморському флоту було ув'язано з ціною на газ, говорить про те, що геополітичні інтереси Росії зараз зав'язані саме на Кримському півострові...Економіку ні в якому разі не можна було пов'язувати з політикою", - наголосив Балога.
За його словами, "як попередня влада, так і сьогоднішня влада, не може вести переговори на користь України".
"Якщо хтось може подумати, що у нас стабільна ситуація в Криму, то глибоко помиляєтесь. В такому разі можна було підписувати договір не на 25 років. Треба було до 3046 року підписати, або до 3050 підписати", - зазначив екс-глава секретаріату.
Балога підкреслив, що "російський флот ні оперативно-тактичного, ні стратегічного значення у військовому сенсі не має в Чорному морі".
"Тому що щоб пройти Босфор і Дарданелли треба дозвіл країни, яка входить в НАТО - Туреччини. Ми чудово розуміємо, що Туреччина і НАТО контролюють кількість кораблів у Чорному морі", - наголосив він.
"А от находження військових в Криму і постійне розпалювання ворожнечі до всього українського...я вважаю, що не російська влада буде вести мову через 10, 15 або 20 років про те, який статус має бути у Криму", - сказав Балога.
"Не російська влада буде піднімати питання про те, чи Крим повинен бути українським, чи російським. Все буде підготовлено до того, що сам Крим провів волевиявлення, так само, як це робилося у Абхазії і Південній Осетії", - зазначив екс-глава секретаріату.
"В кінці кінців, вже на обрії однозначно фінляндізація України. Це 1945 рік, після війни які стосунки були у Радянського Союзу з Фінляндією. У нас зараз виникають ідентичні стосунки з Росією. Невже ми повинні в це вв'язуватися", - заявив він.
"Ми незалежна держава. Ми маємо право на інтеграцію у світові та європейські інститути. Чому ми себе самі починаємо обмежувати?", - запитав Балога.