Берегівські голубці

14
0

Бережімо наші суші!

            Днями в брегівському селі Четфолво вперше проходив нововигаданий гастрономічний фестиваль - свято голубців “Толтотткапостофестівал-2009”. Тут, “озброївшись” дегустаційним талоном, всяк охочий мав змогу ознайомитись із близько 30 різновидами приготування страви. Розмаїття це місцеві супроводжують жартом про бідного мандрівного філософа, який зупинився якось у їхньому селі й годувався щодня в іншій домівці, проте всюди його пригощали лише голубцями. Врешті решт, йому так надокучила та одноманітність, що він вирив посеред села ямку й поховав у ній харч, підписавши “Спочиньте, голубці, з миром! Більше не можу!”. 

             З того часу господині, кажуть, почали підходити до кулінарії більш винахідливо. Приміром, начинкою для голубців може бути рис, кукурудзяна крупа чи борошняні кульки з додаванням м’яса, сала або грибів. “Обгорткою” слугує листя, традиційно, капусти, а ще хрону, кольрабі, винограду, до голубців зараховують і фаршировану паприку. Біло-червоними бонусами до страви є соуси (сметанний і томатний) та сухі вина. 

             Все це, а також боґрач, гуляш, шашлик та на всяк смак тістечка гості фесту спершу поїдали лише очима, оскільки частина страв готувалася для присутніх із, так би мовити, демонстраційно-пропагандистською метою. Після офіційної частини заходу відбулася захоплива екскурсія селом, ознайомлення гостей із старою реформаторською (XIV ст.) та новою уніатською (2001 р.) церквами. Далі на гурманів чекали виступи місцевих аматорських фольклорних груп та навчання угорському чардашу. Логічним завершенням свята став конкурс між вісьмома командами з різних сіл району за першість у приготуванні найбільшої кількості найменших голубців за одиницю часу. “Найкращі голубці мають бути малесенькими, мій рекорд - 2,5 см, - ділиться голова Брегівської районної спілки сільського туризму Шарлотта Чізмар, - Досягти майстерності в цій справі не складно, якщо готуєш улюблену страву щонеділі, як більшість наших господинь”. Щодо мети заснування фестивалю, то вона, за словами організаторки полягає не суто в атракціях для туристів, а насамперед у збереженні доброї традиції та не надто частій для місцевих трударів нагоді гарно відпочити.

Ірина Надворна,  Ужгород-Берегово

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також