`БЮТ чітко повторює шлях СДПУ(о)`

8
0

На думку заступника голови Закарпатської облради Михайла Мартина, результати тернопільських виборів свідчать про те, що Блок Тимошенко перетворюється на політичний непотріб

Вибори до Тернопільської обласної ради в неділю, 15 березня, принесли кілька несподіваних результатів. Це й усього 8 % голосів за БЮТ,  і трійка переможців – «Свобода», Єдиний Центр, Партія регіонів. Прокоментувати такі результати ми попросили заступника голови обласної ради Закарпаття Михайла Мартина.

«Щоб дати оцінку виборам Тернопільської обласної ради, потрібно обов’язково пригадати, з чого все починалося. Облрада півтора року не працювала, не ухвалювала жодних рішень. Таке взагалі не повинно бути, бо тоді не працює ціла область. Ініціатором нових виборів був губернатор Терно­пільської області Юрій Чижмарь, а депутати від БЮТ, яких у раді було 34 %, повністю цю пропо­зицію підтримали. Верховна Рада пішла назу­стріч, і було схвалено постанову про розпуск облради. Але потім не так сталося, як гадалося – і б’ютівці зрозуміли, що ці вибори для них становлять небезпеку», – каже Михайло Михайлович.

На думку заступника голови облради, початком кінця Блоку Тимошенко стали позачергові вибори мера Києва, які завдали першого удару по дутій імперії Пре­м’єр-міністра. Тому повторення Тимошенко не хотіла: «Побачивши, що програють вибори на Тернопіль­щині, вони разом із Партією регіонів вирішили просто скасувати їх, хоча кошти вже були витрачені. Б’ютівці, що було сил, намагалися завадити проведенню цих виборів».

«Я якось зустрічався з колишнім головою Тернопільської обласної ради Михайлом Миколенком і питав, навіщо їм ці вибори. Він відповів, що таким чином позбудуться політичного непо­требу. На це я сказав: «Пане Михайле, а може політичним непотребом виявиться БЮТ?» Так і трапилося, – продовжує Михайло Мартин. – Результати виборів, у яких на «призових місцях» опинилися «Свобода», «Єдиний Центр» та «Пар­тія регіонів», свідчать про те, що Тимошенко стрімко втрачає свій авторитет у регіонах, де колись мала най­більшу підтримку. Згадайте: 2006 року Тернопільська область дала БЮТу 54 % у Верховну Раду, 38 % – до обласної. Це був найкращий результат блоку в цілій Україні».

Михайло Михайлович переконаний, що нині БЮТ чітко повторює шлях СДПУ(о). «19 вересня 1999 року була офіційно зареєстрована партія «Батьків­щина», тобто цього року їй виповнюється 10 років. 10 років працювала й СДПУ(о), яка уявила себе партією влади, але всі знають, як закінчила. До цього йде і Блок Тимошенко. Ця картонна партійна піраміда впаде, тому що вона базується суто на пропагандистських методах, наслідує геббельсівський принцип: «чим більше брехні, тим легше в неї повірять». І другий принцип їхньої роботи: обіцянка-цяцянка, а дурневі радість. Подивіться, скільки телепередач з участю Юлії Тимошенко та її вірних депутатів. Направо й наліво роздаються обіцянки, які не виконуються. Думаю, це не останній провал блоку», – прогнозує полі­тик. – Цей політпроект базується лише на харизмі лідера. Наприклад, у нашій області б’ютівці взагалі не працюють – їм це не потрібно, бо завжди можна сховатися за рейтингом Тимошенко, котрий, щоправда, тане на очах».

Прокоментував Михайло Мартин також друге місце Єдиного Центру. «Думаю, в цьому успіху важливу роль відіграв авторитет губернатора області Юрія Чижмаря, – каже Михайло Михайлович. – Але, звісно, Єдиний Центр набрав 14 % не лише завдяки персоні ке­рівника ОДА, але й роботі партійної організації й тому, що партія фактично задіяла на виборах механізм відкритих списків. Люди бачили, за кого голосують».

Володимир Пушкаш, Ужгород      

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також