Чому вирубуються ліси і чим це загрожує?

35
0

Зайвим буде вкотре нагадувати, що ліси — це головне природне багатство Закарпаття, бо вони займають близько половини всієї території гірського краю. Однак деревина є й ласим шматком для зловживання. Річ — про самовільні вирубки, адже, крадучи ліс, злодії заробляють на цьому шалені прибутки. Роками влада регіону не могла вирішити цю проблему..

Зайвим буде вкотре нагадувати, що ліси — це головне природне багатство Закарпаття, бо вони займають близько половини всієї території гірського краю. Однак деревина є й ласим шматком для зловживання.

Річ — про самовільні вирубки, адже, крадучи ліс, злодії заробляють на цьому шалені прибутки.

Роками влада регіону не могла вирішити цю проблему.. На початку минулого року контрольно-ревізійне управління в Закарпатській області навіть провело ревізію, результати якої шокували.

З’ясувалося, що, починаючи з 1995 року і практично по 2003 рік, динаміка обсягів самовільних рубок набула шалених тенденцій до зростання.

Приміром, якщо у 1995 році правоохоронці зафіксували незаконне вирубування близько 2 тисяч кубометрів деревини, то вже у 2000 році ця цифра сягала 7 тисяч, а в 2003 році відповідно 17 з половиною.

Начальник Управління лісового господарства Закарпатської області Валерій Мурга каже, що тоді, у 2003 році, таку тенденцію вдалося зупинити:

— Я б хотів сказати, що є тенденція до зменшення вирубувань. Так, якщо порівнювати, то в 2003 році самовільних рубок на території Закарпатського обласного управління, тобто наших підприємств, було 17 тисяч метрів кубічних. У 2006 році їх уже було 4 тисячі 800 кубометрів. Так що, різницю і тенденцію до зменшення просто можна побачити по цих цифрах.

Валерій Мурга каже, що є кілька причин того, що вдалося припинити самовільні вирубування в закарпатських лісах. Основні з них такі (Валерій МУРГА): ПО-ПЕРШЕ, це за рахунок більш нормальної, так би мовити, співпраці з правоохоронними органами. ДРУГЕ – це за рахунок того, що в Закарпатському обласному управлінні лісового господарства видається сертифікат походження деревини, який сильно впливає на самовільні рубки, тому що самовільно вирубана деревина, яка не має первинного документа, просто не може бути реалізована на експорт. І ТРЕТЄ, хоча це можна назвати й головним, — це те, що проведена більша роз’яснювальна робота серед населення.

Водночас лісівники кажуть, що вирубування деревини однозначно не є основною причиною виникнення паводків у Закарпатті, бо вирубувати ліс потрібно,але грамотно.

***

Якщо на державному рівні не буде вжито дієвих заходів щодо відновлення лісів і розширення їхніх площ, то Україна просто опиниться перед екологічною катастрофою. Бо втрата лісів – це не просто втрата зеленого масиву, а це серйозні порушення гідрологічного режиму, зміна рівня водойм, зміна рівня річок, а також це активізація ерозійних процесів.

Україна сьогодні опинилася перед загрозою спустелювання. Щороку, зокрема за рахунок втрати лісів, безповоротно деградують десятки тисяч гектарів землі.

Тому, звичайно, кожен громадянин повинен розуміти, що, знищуючи сьогодні ліс, ми знищуємо власне майбутнє і майбутнє наших дітей.

...Жартують, що нібито чверть території Америки вкрита лісами, а решта — бляшанками з-під пива. Насправді ж американці й канадці дуже шанобливо ставляться до своїх лісів. А от в Україні ситуація виглядає тривожною. Ліси рідшають, а виробництво пивних бляшанок, навпаки, зростає.

"Закарпаття online" , з посиланням на Радіо Свобода

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також