Для банків слова «клієнт» і «лох», часом, синоніми

46
29

Думки, які ґрунтуються на власному досвіді

Якщо ви вважаєте, що нічого не винні банку, адже жодного разу не брали кредитів – цілком ймовірно, що ви дуже помиляєтесь. Раджу вам вже сьогодні звернутися до всіх банків, з якими коли-небудь мали хоч якісь справи (відкриття-закриття рахунків, депозитів, отримували кредитні чи зарплатні карточки тощо) – і перевірити. Це як відвідування стоматолога чи гінеколога – дуже не хочеться, але розумієш, що треба.
Коли у розмові зі знайомими я казала, що у мене неприємності з банком, перше, що мене питали: «Ти брала кредит?» А потім: «Ти була поручителем?» Ні, не брала і не була. І тим не менше, у мене дійсно виникли неприємності.

Причому, повірте, ніщо не віщувало неприємностей – моя «фінансова совість» була абсолютно чистою. Я могла заприсягтися на чому завгодно, що нічого жодному банку не винна – я «де юре» безробітна, а моя зарплатна карточка вже понад два роки як безнадійно «мертва». Відкритий в тому ж банку, що і зарплатна карточка, депозит на моє ім’я залишався недоторканим (спочатку не змогла зняти з нього гроші через кризу, банки їх просто не видавали; потім все «промахувалася» з термінами – за умовами могла зняти гроші з депозиту лише в тому відділенні банку, в якому відкривала депозит, а це – інше місто, і лише у певні дні року). Коротше кажучи, подумки поставила на тих грошах «хрест». Але заспокоювало хоча б те, що це не я винна, а мені.

І ось нещодавно, наводячи вдома лад у коробках з документами, знайшла стару зарплатну карточку і (що, зрештою, і дало початок цій історії) пін-код до неї. Мені чогось подумалося (тепер вже розумію, що хтось там, наверху, мене пошкодував), що оскільки так все склалося – не зайвим буде перевірити баланс карточки. Ну, про всяк випадок...

Банкомат видав інформацію, що карточка прострочена і «порадив» звернутися до адміністрації. Звертаюся. Працівниця перевіряє карточку по своєму комп’ютеру і оголошує вердикт: «Баланс карточки – мінус 121 гривня 97 копійок»... У мене – німа сцена. Приходжу до тями і намагаюся з’ясувати, як таке могло статися.

Виявляється, карточка була підключена до так званої «мобільної» послуги – це коли тобі на мобілку періодично приходять повідомлення з банку про стан твого рахунку. Послуга платна – 3 гривні на місяць. Мізерна сума, якщо маєш стабільний заробіток і «движ» на рахунку.

Але, повторюся, моя карточка була «мертвою», ніякого руху коштів вона не бачила понад два роки і чиста випадковість, що я її не викинула на смітник. Тож понад два роки банк вправно вганяв мене в «мінус», не вважаючи за потрібне повідомити, що він це робить. І той факт, що карточка не поповнювалася вже тривалий час, що з нею не проводилося ніяких операцій, банк зовсім не хвилювало.

Це, виявляється, мені мало прийти в голову, що, залишившись без роботи і, відповідно, поповнення зарплатної карточки, я щось там «боргую» банку. Уявіть себе на моєму місці – вам на роботі нараховуються гроші на зарплатну карточку, ви звільняєтесь, знімаєте з карточки все, що заробили, і забуваєте про існування цієї карточки назавжди. Впевнена, що саме так зроблять 95 відсотків людей.

На моє запитання, коли б, нарешті, банк повідомив мені, що я – виявляється – «боржник», і що було б, якби я випадково не вирішила перевірити стару карточку, мені відповісти не змогли (лише припустили, що у випадку, якби одного разу я звернулася у цей банк за кредитом, тоді б ця історія випливла; але за все життя кредит я брала лише один раз, і було це понад десять років тому... і зовсім в іншому банку...).

Питання до менеджера банку: «А якби я втратила номер телефону? А якщо я, припустімо, померла, що тоді? На кого повісили б борг і коли б це з’ясувалося?» – також залишилися без відповіді. І це, зауважу, банк має всі мої дані – ксерокопії паспорта, ідентифікаційного, адреса проживання, номер мобільного. Тобто, при бажанні, знайти мене – справа техніки. Та, очевидно, банк чекав, коли сума боргу стане побільше – тоді б і «ощасливив» мене своєю увагою.

І можу лише уявити, скільки б грошей я була винна банку в недалекому майбутньому. Тим більше, що сума боргу почала б рости в геометричній прогресії (штрафи, пеня тощо). Простий розрахунок: «мінус» почав нараховуватися у лютому 2009-го року. Значить, 26 місяців множимо на 3 гривні. Маємо – 78 грн. А боргу нарахували 121 грн. 97 коп. Значить 43 грн. 97 коп. (понад 50 відсотків!) – це штрафні. Не хіло! Чи не так?

Емоції і фінустанови – речі несумісні. Скоріше ви розтопите асфальт сльозами, ніж зможете пояснити банку, що ви – не верблюд. Тож я просто вирішила назавжди закрити свою історію з цим банком. Я скасувала оту «мобільну» послугу, сплатила борг. Тим більше, що сума, на щастя, набігла не астрономічна.

Якщо думаєте, що інцидент вичерпано – розчарую. Тепер мені слід звернутися в банк через місяць, аби остаточно переконатися, що жодної сотої копійки боргу перед банком у мене не лишилося. В іншому випадку, залишуся боржником, зі всіма наслідками.

І на завершення. У розмові зі знайомим я зауважила: «У мене враження, що слова «клієнт» і «лох» для банків – синоніми». Він порадив винести ці слова у заголовок статті.

Якщо чесно, вагалася. Але розумію, що дехто з читачів, так само, як і цей мій знайомий, замисляться і приймуть рішення перевірити свої історії взаємовідносин з банком. Будь-яким банком.

А я вирішила найближчим часом перевірити стан справ в іншому банку, де колись дуже давно відкривала рахунок, щоб отримувати матеріальну допомогу з біржі, – про всяк випадок. І справді це як відвідування стоматолога чи гінеколога – дуже не хочеться, але розумієш, що треба.

 

P. S. Сподіваюся, хоч кільком людям мій досвід допоможе уникнути фінансових неприємностей. Історії, як банк нарахував з 20 гривень боргу понад 500 гривень штрафу чи при закритті рахунку, яким не користувалися, виставили рахунок за обслуговування цього рахунку, переконана, є в багатьох. Поділіться досвідом, кому вдавалося довести свою правоту у стосунках з банком. 

Коментарі

KA
kenny allen

Ребята !!! Я видають порожню картку ATM, що може вийти € 5000 daily.The карти знімає гроші з будь-яких банкоматах і немає назви на ньому, не простежується, і тепер ті, які у мене є допомога є гроші на новий будинок і вистачає грошей на їх фінансові потреби і піклуватися про своїх дітей. Я дуже радий, що вони мали на увазі мене пан Кенні і я дякую Богові вони не афера для нього зв'язатися зі мною через електронну пошту на (atmengineer160@gmail.com) Але я радий допомогти їм я послав карту через DHL і я вони отримали його в два дні. Отримати один від мене now.i даю його, щоб допомогти людям, навіть якщо це незаконно, але це дуже допомагає, і ніхто ніколи не попадається. Карта працює у всіх країнах, за винятком Філіппін, Малі і Нігерії. зв'яжіться зі мною сьогодні через: електронна пошта (atmengineer160@gmail.com) або номер телефону (+16627980936)

А
Андрей

2 Наталя Скіталінська: вкотре вам дивуюся. для вас це аж така мала сума? Штраф - одноразова "штука" (на відміну від, наприклад, пені, і не може нараховуватися "знову") - або ви щось "недоговорюєте", або самі не зовсім розумієте. Закрили рахунок(и) (не картку, не слухайте Старосту- кусочок пластика це не головне), отримали довідку про закриття ВСІХ рахунків, і все.

НС
Наташа Скиталинская

Прошел месяц с начала этой истории. Зашла в банк, чтоб проверить все ли в порядке. Оказалось, что еще 10 гривен штрафа насчитано. Очень сдерживалась, чтоб не применить ненормативную лексику. Оплатила 15 гривен, чтоб уж наверняка... Сказали снова прийти через месяц и проверить. to Андрей. Вы пишите: "...якщо топікстартер сплатила її, значить визнала законність". Отвечаю: это ничего не значит; я просто берегу нервы. Я - человек терпеливый и, как правило, максимально оттягиваю эмоциональные взрывы и до последнего стараюсь все решить мирным путем... но однажды "планка падает". Если через месяц обнаружится, что банк снова выставил счет - "терпець урветься". to Староста Дмитро. Вы спрашиваете, "чи підписувала вона додаткову угоду, і чи надсилав їй банк рахунки, чи їнформував її". Дмитрий, если коротко - последний год ИНОГДА мне приходили сообщения, что у карточки истек срок действия. Про образовавшийся долг - ни единого слова.

E
EXIM

2 Андрей уж получше вашего. А то что для приватбанка клиент - никто вы подтверждаете отношениям к сокоментаторам. Ни малейшей толерантности и уважения, настоящее быдляческое отношение к людям. Браво! Всё уже итак ясно.

А
Андрей

... (напр. надсилали повідомлення про нові продукти/рекламу і т.д.). Про "надсилання рахунків" залишимо вашій дилетантській фантазії. Сума досить немаленька і, думаю, якщо топікстартер сплатила її, значить визнала законність ("випустивши пару" тут розмірковуваннями про "руху не було, платити нема за що" і т.д.). Думаю, цього достатньо - всі подальші аргументи будуть повторенням вже висловлених банальних речей - немає сенсу знову йти по колу.

А
Андрей

2 Дмитро Староста: Отже прикладу виграної судової справи не буде, я правильно вас зрозумів? Ну симптоматично для ВАс, симптоматично. А історії про ваші походеньки по ЖРЕРах і те як ви розибралися із "щенками" (теж дуже характерне відношення до людей, неспа?) залиште собі і членам свого клубу анонімних міряльників піськами - вони тут ні до чого і аналогії притягнуті за вуха. Я можу бути не в курсі деталей, але, повторюсь, додаткова угода скоріш за все була і вона не повязана саме з карткою, а з рахунком. І прописано там могло бути не лише про смс-повідомлення стану рахунку(ів), а, наприклад, "та інші інформаційно-консультативні послуги/повідомлення"

A
Almashij

Кто тут приват защищает? там кредитки вешают на всех. Вон моей бабушке при открытии пенсионки и кредитку дали, она вас просила? Причём вешают так на всех, и отказать типа "нельзя" и "хай картка у вас будет". Точно так и закрывать счёт не хотят, всякие причины находят. По поводу SMS, я вставляю VISA другого банка, с какого простите х*** у меня банк просит ввести номер телефона? а без ввода дальше никак. А то, что тут Андрон из ПриватБанка, наверное, уже стало всем понятно. Может Вы б себе хоть публичный профиль создали и писали от имени банка? Ах да, инициатива наказуема, да и банк позорить не охота. Ваш банк нафиг никому кроме бюджетников не нужен, кто мог удрал на ОТР и в другие банки.

СД
Староста Дмитро

Тепер стосовно автора статі - тут ключове питання - чи підписувала вона додаткову угоду, і чи надсилав їй банк рахунки, чи їнформував її. Тому як якщо банк чекав поки "набіжить" борг, а на додачу картка давно неактивна - то тут недобросовісна діяльність з усіма витікаючими наслідками. Банк сам винен, що не заявляв своє право на відшкодування витрат. Інша справа, якщо рахунки і сповіщення були.

СД
Староста Дмитро

Приклад стосовно послуг? При відключенні від МП "ПроКК" замість оплати за 6 днів послуг, я ніби мав оплатити місяць, в результаті я не заплатив ані копійки. В договорі є пункт про "Акт виконання-здачі" і гуляють вони лісом. І для підстраховки маю ще 2 заяви цікаві заяви. Далі історія з Мукачівтепло, 2 роки назад вони відмовлялись відключати індивідуальних абонентів, бо КабМін заборонив, 1 заява - до кінця тижня в мене на руках всі документи. ЖРЕП-4/5 - окрема історія, кіпу папірців маю, навіть Міськвиконком розборки їм влаштував. Тому стосовно моїх порад вам не варто хвилюватися.

СД
Староста Дмитро

2 Андрей що ЖРЕПи, що інші комунальні служби - маріонетки. У випадку з ними - достатньо грамотно складеної заяви в 2 примірниках, один з яких із вхідним номером і печаткою залишити собі. Я вас запевняю, працює на ура. В ЖРЕП-4/5 і ММКП "Мукачівтепло" були теж "розумаки", нічого, як "щенки" після заяв бігали. І на рахунок "умов договору", не повірите, в договорі - регулюється Чинним Законодавством, і аж нік не обумовлена позовна давність.

А
Андрей

2 EXIM: прошу Вас,коли закінчите плювання жовчю і розбризкування слинами, те саме, що й "русіноексперта": наведіть приклад виграної в суді справи з ТАКИМИ Ж САМИМИ вводними як у топікстартера (а не ці ваші висосані з пальця "если вы не" і т.д.). Іще раз повторю - агресивна політика банку в "продвиганні" продукту не може бути виправданням несвідомості клієнта. Стосовно "напомнить", "чистки", "студенты" - якщо ви дійсно маєте відношення до структури, назва якої в вашому "ніці", то про "блат","непрофесіоналізм" краще взагалі не висловлюватись, ага - найблатніший банк в Україні за всі "косяки", якого відповідає держава (платники податків).

E
EXIM

Все нормальные люди ушли оттуда в другие банки (из моих друзей - человек 7, они сейчас имеют руководящие должности в ведущих банках). Или вам напомнить как пару лет назад был скандал и чистка? когда в погоне за премиями понавыдавали ромам кредитов, а те их не вернули? тогда была рокировка 50% должностей.

E
EXIM

И ещё, не могу сдержать слов. Был у меня случай с ПБ, когда хотел досрочно погасить кредит, так "студентики" мне 2 месяца никак не могли подсчитать чтоб на 0 вышло. Их там учат только как по графику, без него они ничего сами посчитать не могут. Кто там работает? спецы? студенты МДУ по большей степени.

E
EXIM

для Андрей: вместо того, чтобы оставлять "тіпа разумніє каментарі", лучше наведите порядок в своём Привате, который так защищаете. И хватит умничать, есть полно юристов, которые за деньги с банка посмешище сделают в суде.

E
EXIM

"ПриватБанк" - явно для... простых людей, с которых можно содрать всё до копейки. Для людей, которые ничего не смыслят в банковских услугах. Нормальный человек с экономическим образованием никогда не выберет услуги этой структуры. И как правильно уже написано, есть сроки позывной давности. Если банк думает, что отношения регулируются только договором - вы ошибаетесь. Есть море норм, позволяющих отстоять свои права, если вы не подписывали лишних бумаг.

А
Андрей

2 Староста Дмитро: про комуналку було згадано в світлі ваших дурнуватих і недоречних коментарів-"порад" про "акти виконаних робіт". 2 ******: Яким чином повязано закінчнення терміну дії картки з смс-послугами? Вони надаються по т.зв. карт-рахунках (можл. не одному і не тільки). 2 Староста Дмитро: Щодо "лісом" - наведіть приклад з реєстру судових справ, де б СУД (а не доморощені "русиногєнєтікі" і "спеціалісти ва всьом") визнав би правоту клієнта в ТАКОМУ ж випадку (смс-послуги надавалися згідно умов дод.угоди), якщо таких у вас нема - пройдіться лісом краще ви. Іще раз "для дітєй природи": способи заробляння банком в даному випадку виглядають дещо агресивно, але це (як і неуважність, несвідомість клієнта) аж ніяк не робить їх незаконними.

*
*****

Це точно Приват-банк) Для спеціалістів з фінансів питання: як може надаватися послуга з смс повідомлень, якщо в картки давно закінчився термін дії,а нової заяви на продовження терміну її дії ніхто не писав? Якщо хочете розводити людей,то спочатку попереджуйте їх про це.

С
Самовиправдання?

Якщо надавалась послуга смс-повідомлення на мобіл.телефон (який відомий, із слів автора статті, банку), то відповідно надавалась якась інформація на телефон автора статті. Одже нічого розповідати, що ніхто нічого не знав. Коли Ви отримували картку, то підписували угоду, або заяву з умовами тощо. І там додаткові послуги обумовлені. Те, що Ви звільнились з роботи і не закрили карту, отже не відмовились від супутніх послуг- ваша вина, або ж навмисний вчинок (?). Чому б не залишити собі зарплатну карту і не користуватись нею, як особистою. Вигідно, адже комісія за зняття готівки з неї - 0%. Так легко "дурити" банк, якщо маєш трохи "сообразительности". Можна і самого себе дурити (не маючи її ж), як і автор ції статті.

СД
Староста Дмитро

Справа не в тому хто як комуналку сплачує. Беручи той же сервіс смс-сповіщення. Ви за нього розписувалися? де? вам рахунки виставляли? куди? хто? коли? ви розписались за надані послуги? Якщо ні - чи є публічна оферта? - нема? хай банк гуляє лісом.

А
Андрей

2 Дмитро Староста: є ще багато інших законів і шо з того. пріоритет такий: угода, потім цивільний кодекс. все. а ви по Жванецькому починаєте сперечатися "о вкусє устріц с тємі, кто іх єл": які акти виконаних робіт?! ви "комуналку" по акту сплачуєте? а проїзд в маршрутці? "сповіщення" не регламентується (той же Приват це робив на чеках з банкомату і шляхом смс) і шо?

СД
Староста Дмитро

to Андрей. В кредитних/карткових договорах того ж ПриватБанку за 2009-й, таких пунктів не було, до прикладу. Можливо тепер він є. Є ще ЗУ "Про захист прав споживачів". Є окремі пункти, які забороняють нараховувати кошти, якшо послуги не надавалися. На додачу, підприємство несе повну відповідальність за правильність нарахувань, а також своєчасне сповіщення про нараховані суми до сплати. Надані послуги оформлюються актом прийняття-здачі робіт.

НС
Наташа Скиталинская

Андрей, согласна, что никто "не вкрав", "не підробив", "не зав’язував". Но, согласитесь, мы становимся профи в каких-то вопросах, только когда с этими вопросами реально сталкиваемся. Для меня вышеописанная ситуация стала опытом а-ля "мордой об лавку" (во всяком случае никто из моих знакомых пока ни про что подобное не рассказывал). Надеюсь, кому-то мой опыт поможет избежать подобной истории и вовремя принять меры.

А
Андрей

2 Староста Дмитро: "якщо він не вкладеться в ці строки - грошей ви повертати не маєте." - дурницю написали. 1) термін позовної давності може бути оговорений в конкретній угоді і тоді ця стаття ЦК "йде лісом" 2) навіть якшо ні - залишається до стягнення сума за "позовний" період. 2 Наталя Скіталінська: це все чудово, але номер вашого мобільного телефону банк у вас не вкрав, правильно? і підпис на угоді не підробив? і очі вам не завязував, щоб ви її не могли прочитати? а щодо "раз я пішла з фірми, то всьо мало само автоматом закритися"- знову ж таки угоду підписувала не фірма-роботодавець, а ВИ. Так "прийомчики" не дуже шляхетні в "Привата", але такова "селяві".

КБ
клієнт банку

Взагалі з банками не треба мати стосунків, особливо із тим, що всі тут назвали. Винним залишаєшся завжди, а ще тобі дзвонять і говорять так, як би ти їх власність, із наїздами. В цьому банку мені жоден із працівників не надав вичерпної інформації, яку я просила (останнє-як сплачувати відсотки і мінімальні внески на звичайну кредитну картку, котру мені запропонували просто так і безкоштовно). На словах щось випалять і все, жодного буклета, офіційної інформації, я в інтернеті довідалася особливості сплати, але виявилося не всі... Зараз хочу позакривати і кредитку,і свою картку, думала спочатку зарплату перевести через них, але і того не робитиму. Найбільше нервує, що саме банк на нас заробляє, не ми на ньому, а ставлення до клієнтів жахливе. Чи то загальна політика банку така, чи кадри такі не знаю, але ні послуги, ні ставлення мені не подобається...

ДВ
Дядя Ваня

Приватбанк однозначно ЖИДІВСЬКЕ чудищще.

СД
Староста Дмитро

Є поняття ТЕРМІН ПОЗОВНОЇ ДАВНОСТІ. Рекомендую відкрити Цивільний Кодекс України, Книга І, Розділ 5. 1) Загальна позовна давність 3 роки - ст.257; Спеціальна позовна давність за штрафами та пенею - 1 рік ст.258. І може Банк хоч на лобі собі написати суму боргу, якщо він не вкладеться в ці строки - грошей ви повертати не маєте.

Х
х

надо писать какой именно банк-чтоб все знали

І
Іван

без лоха жизнь не та. у мене кум банкір

В
Вася

точно це приват банк....тільки він такий без совісний

Читайте також