Дивная новина

13
0

" Дозволите пощедрувати?", -- на порозі стояли двоє дівчаток у шапочках. " Ну що ж", -- розвів я руками. Щедрівка була короткою, але щирою. Через десять хвилин другий дзвінок у двері. На цей раз – свої...

І чому нас так усі люблять?

-- Дозволите пощедрувати, -- на порозі стояли двоє дівчаток у шапочках. – Ну що ж, -- розвів я руками. Щедрівка була короткою, але щирою.

Через десять хвилин другий дзвінок у двері. На цей раз – свої.

– Тату, ми з Васьою наколядували 14 гривень! – гордо простягає малий жменю гривень і копійок. Ого! – чухаю я потилицю. – І як вам це вдалося?

– Та ми обійшли наш будинок і сусідський! – розрум’янілий син-п’ятикласник задоволено шморгає носом.

Ну звичайно! Як я не здогадався? У нашому будинку небагато мешканців. Всі один одного добре знають. Попробуй тут дитині не дати гривню. Жлобом назвуть на віки-вічні. Одне слово, психологічний тероризм. А ви кажете, не та молодь росте!

-- Синку, і що з тебе виросте? – плескаю його по плечу.

-- Бізнесмен! – задоволене відказує він.

Різдво цього року така ж, як зима. Виявляється, ось яке воно: глобальне потепління. Якщо так далі піде, то Ужгород півроку буде борсатися в багнюці. Як і все сонячне Закарпаття. Тепер наші курорти будуть відомі своїми „грязями”.

Дивовижно, як погода впливає на настрій. У газетах друкують поради лікарів і психологів, як краще переносити теплу зиму. Дожилися!..

А, може, все-таки не погода є визначальною. І не дебільна українська політика. І не довколишня сірість та одноманітність. Може, наш настрій все ще залежить від нас.

От був днями у Львові. Дерева в ілюмінації, народ просто на вулицях купкується, колядує. Стоять на майданах чужі і свої, старі й молоді, виспівують, обіймаються. Цигани ті взагалі підігнали авто до дороги, розклали на капоті горілку з чарками, врубали екзотичну музику і почали танцювати просто на проїжджій частині. Машини сигналять, водії чортихаються, а їм хоч би що. Я підійшов, запитую: що за радість така у людей? „Різдво!” – відповідають мені смугляві і безтурботні обличчя.

Он воно як! А пам’ятається і Ужгородом колись ходили вертепи. І ми перебиралися в чорта, жида та ангелів, аби повеселити знайомих. І колядувалося тиждень до зірвання голосу. І колядників було – не перелічити. І не ховалися від них за глазком броньованих дверей. І пилося. І їлося. І хотілося. І моглося.

Тепер, здається, все це з кожним роком кудись безповоротно відходить. На зміну нашим бетлегемам приходить бетмени. Хто з наших дітей бачив справжній закарпатський бетлегем – зі страшними масками, овечими гунями, цоркотливими ланцами. Зате бетмена бачили всі! Навіть я.

А, може, ми просто старіємо?

Зима, братці, зима...

Олександр ГАВРОШ,

„Старий Замок "Паланок”

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також