
До старту Європершості залишилися лічені дні, у містах, які прийматимуть гостей, підготовка на фінішній прямій.
Ужгород до таких міст не потрапив, однак він є головною магістраллю, яка поєднає Європу і Україну. Мукачево.net, зокрема, багато писало про те, як Закарпаття готується до Євро, скільки грошей на це витрачається. Та чи помітить ці зміни європеєць? Ми вирішили дізнатися напряму.
Знайомтесь – Давід Ерган, австрієць, футбольний фанат, довгий період працює водієм, тому майже увесь час їздить територією Єврозони. В Україну приїхав вдруге. Уперше тут був понад рік тому. Тоді, незважаючи на зіпсований бак авто українським розбавленим бензином та інцидент з працівниками ДАІ, поїхав з приємними враженнями від доброзичливих і гостинних закарпатців. Днями чоловік приїхав до друзів, і погодився поділитися враженнями з Мукачево.net.
− Чи помітив ти зміни порівняно з минулим роком?
−Істотно нічого не змінилося, все так само, як і було рік тому. Я не бачу у вас символіки Євро, таке відчуття, що до нього ще дуже далеко.
−Над чим Закарпаттю треба працювати?
−Над дорогами. У вас вони у жахливому стані, таких доріг я не бачив ніде. Я розумію, що на це треба чималі кошти, але продовжуватися так не можна. Зокрема в Ужгороді дороги у жахливому стані, я навіть своє авто залишив на паркінгу, доки був в Україні. По головних дорогах важкувато їздити, не кажучи нічого про дрібні вулиці, де суцільні ями. Інша проблема – це відсутність повноцінного освітлення вночі. Мені, як гостю з іншої країни, важко зосередитися вночі за кермом. Особливо зважаючи на те, що ваші дороги досить непередбачувані.
−Як тебе зустріли на кордоні, чи не відчув ти мовний бар'єр?
−Цього разу я його дуже швидко перетнув, майже не було черг. Минулого разу я добряче настоявся в черзі, прикордонники розмовляли тільки англійською. Цього разу зі мною розмовляли німецькою, і мені було набагато простіше. Це дуже важливо для іноземця, коли з ним розмовляють його мовою.
−Чи поїдеш ти на матчі Євро?
−Ні, по-перше, у мене багато роботи, по-друге, на це треба дуже багато коштів. Я чув про ціни в Україні, зокрема і на послуги готелів під час проведення чемпіонату. Мушу сказати, що вони дуже високі і мені не по кишені. За добу проживання в готелі я готовий викласти 40 євро, але не більше. Ціни, про які говорять в новинах просто космічні.
−А як щодо цінової політики в Україні взагалі?
−Мушу сказати, що ціни на продукти у ваших супермаркетах майже такі самі, як і в нас, є продукти навіть дорожчі. Але я знаю, що в ужгородців середня зарплата чи не в десять разів менша, аніж в австрійців, тому не можу уявити, як вам живеться.
−Які враження від Ужгорода?
−Це дуже гарне місто з доброзичливими людьми. У вас усі дуже гостинні, у ваших жилах тече «гаряча кров». Однак відчувається надмірна увага продавців крамниць до іноземців, іноді почуваєш себе не у своїй тарілці. А загалом враження приємні.