
Президент України Віктор Ющенко у вівторок перебував з робочою поїздкою у Рахівському районі на Закарпатті
Він відвідав селище Ясіня, яке постраждало від стихії. На території місцевої селищної ради 26 липня було зруйновано 11 будинків, 9 потребують капітального ремонту. Глава держави взяв участь у закладанні фундаменту нового будинку для сім’ї Василини Лофердюк. Оселю цієї багатодітної родини стихія знищила повністю. У фундамент нової, з якої розпочалася відбудова зруйнованих у селі будинків, Віктор Ющенко заклав символічну капсулу і побажав родині, щоб вона стала для неї надійним і затишним прихистком, оберегом на все життя. Після освячення місця будівництва Президент України спілкувався з мешканцями селища, навіть зустрів свою землячку, яка проживає в Ясінях, помолився у тутешній каплиці храму, збудованому та освяченому в минулому році на честь Преподобного Алексія Карпаторуського, поспілкувався з отцем Іоаном про роль віри у відродженні духовності, важливість єдності церков. Він ознайомився з ходом реконструкції зруйнованої автодороги та берегоукріплення на річці Чорна Тиса.
В інтерв’ю журналістам в селищі Ясіня Віктор Ющенко наголосив на необхідності запровадження ефективної системи страхування на випадок стихійного лиха. На переконання глави держави насамперед йдеться про запровадження добровільного страхування майна громадян. „Нам потрібно ретельно підійти до політики страхування, адже наразі держава взяла на себе фінансування тих величезних збитків від повені”, – сказав Президент країни. Віктор Ющенко констатував той факт, що у даному випадку не працювала система страхування, яка діє у європейських країнах.
Президент України відвідав також село Богдан. Він ознайомився з ходом відновлюваних робіт на зруйнованих об’єктах, поспілкувався з мешканцями , які потерпіли внаслідок стихійного лиха, та журналістами. В інтерв’ю представникам ЗМІ глава держави позитивно оцінив роботу місцевої влади. «У цілому місцева влада, органи місцевого самоврядування показали багато добрих прикладів своєї мобільності, ефективності і заслуговують на високу оцінку», - зазначив Віктор Ющенко. Однак, на його думку, були поодинокі випадки, де реакція місцевих керівників могла би бути ефективнішою. Він також висловив впевненість, що наслідки нинішньої стихії були б набагато меншими, якби влада належно ставилася до захисту населених пунктів від повеней та паводків. „ Історія паводків та їх наслідки, які в останні роки були на Закарпатті, дали добрі уроки. Якщо ми ведемо активну державну політику, готуємося до стихії заздалегідь, наслідки лиха можуть бути меншими”, – зазначив Віктор Ющенко. Президент виступає за необхідність радикального перегляду державної політики щодо запобігання стихії. За його словами, йдеться про необхідність спорудження нових дамб, водозахисних конструкцій, будівництво мостів та розбудови дорожньо-транспортної інфраструктури, застосування протизсувних заходів, розробки ефективної системи лісозбереження та лісовідновлення. Ці та інші питання будуть розглядатися на одному із найближчих засідань РНБО, зазначив він.
У поїздці Президента України Віктора Ющенка супроводжували голова Закарпатської облдержадміністрації Олег Гаваші, міністр з питань надзвичайних ситуацій Володимир Шандра, міністр охорони здоров’я Василь Князевич, народні депутати Ігор Кріль та Василь Петьовка.
Після завершення робочої поїздки Президента України Віктора Ющенка у нашу область голова облдержадміністрації Олег Гаваші провів нараду з керівниками Рахівської райдержадміністрації, головами сільських та селищних рад району, окремих управлінь облдержадміністрації та відомств, які були задіяні в ліквідації наслідків паводку. За підсумками робочої поїздки Президента України Віктора Ющенка голова облдержадміністрації Олег Гаваші дав доручення щодо проведення першочергових робіт з ліквідації наслідків паводку та забезпечення життєдіяльності потерпілих населених пунктів, повідомили в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації.