Ігор КРІЛЬ: Особисті амбіції деяких політичних фігур, помножені на недоліки виборчої системи, дорівнюють політичній кризі

19
4

Кардинально змінити нинішню ситуацію і вилікувати країну від затяжних політичних криз – не так складно, вважає народний депутат України, лідер Єдиного Центру Ігор Кріль. На його думку, рецептом мають стати зміни до Закону України «Про вибори народних депутатів», який він вніс до парламенту. Про це Ігор Кріль повідомив під час презентації документу в УНІАН.

«Ні в кого немає сумнівів, що наша політика хвора, і щоб змінити ситуацію, нам потрібно вирішити найбільш серйозні проблеми. Перша: це завищені особисті політичні амбіції певних політичних фігур, а друга – пропорційна виборча система», - сказав лідер Єдиного Центру.

 «Ми живемо в з пропорційною системою виборів, починаючи з 2006 року. Це вперше, коли виборчі списки формували виключно політичні лідери. Після тих виборів, протягом півтора року… було розпущено парламент. Чому? Тому, що події, які відбувалися після виборів призвели до того, що політики до виборів говорили одне, після виборів робили інше. І таким чином вони дійшли до того, що корупція в країні процвітала, президент змушений був розпустити парламент. Пройшли дочасні вибори, рік після них ми маємо аналогічну ситуацію», - заявив Кріль.

 За його словами, найбільша проблема у тому, що формуючи списки за пропорційною системою, партійні вожді дбають про власні інтереси, а не про інтереси виборців. «Це перетворило партії та блоки в акціонерні товариства, де контрольний пакет акцій мають лідери партій. Для того, щоб стати народний депутатом не потрібно мати повагу людей і не потрібно мати здобутки на місцевому рівні», - зауважив лідер Єдиного Центру.  За його словами, у виборчому бюлетені повинні бути прізвища не тільки першої п’ятірки партії, а й конкретних кандидатів за окремим територіальним округом.

 Кріль пропонує розділити виборчі списки на дві частини: першу п’ятірку, яку знає вся Україна, і решту кандидатів – за округами. Черговість усіх депутатів має затверджувати з’їзд. Остаточний же виборчий список, який формується за результатами голосувань, має затвердити ЦВК – за принципом виборчого рейтингу. «Перших п’ять кандидатів з головної частини – це перша п’ятірка. Далі – перші номери у списках за територіальними виборчими округами, і формуються вони таким чином, що йдуть від найбільшого набраного проценту партією - до найменшого. Після того йдуть другі номери у такому самому порядку, потім – треті, четверті і п’яті», - пояснив Ігор Кріль.

 «Самі зміни вони не є кардинальними, сам закон містить 4 сторінки тексту. При тому, що закон про вибори народних депутатів це -160 сторінок друкованого тексту. Але ці зміни дозволяють наблизити партію до людей, дають можливість бачити тих, кого вони обирають реально, дають можливість тим людям, кого вони обирають, розуміти, що не тільки сьогодні треба буде спілкуватися, а протягом наступного періоду роботи в парламенті, щоб через п’ять років він міг прийти до тих людей і сказати – що зробив для них на цій конкретній території, як допоміг, які проблеми вирішив. Ті, хто обирають, будуть знати, кого вони обирають, а ті, кого обирають, будуть знати кому вони мають служити», - підсумував лідер Єдиного Центру.

Коментарі

Ч
читач

Шановний Павле. Я розумію, чому Нас Українців не сприймають, як цивілізований і культурний народ. Бо серед Нас такі невиховані як ВИ

ПЖ
Павло журналіст Федьови

Федьо, ти не знаэш, що то не Попович, а Поповичу дав у ніс голова Рахівської райради за те, що той ліз до його дівки Іринки і пробував її підкласти під Гаваші. Поповичу наклали 12 швів на носяру.

ПЖ
Павло Журналіст

Народ, не смітіть у себе на сайті цим крілем. Я розумію, що він власник сайту, але скажіть йому на тверезу голову, що такі речі викликають зворотній ефект. Це колись Різак любив усюди свій писок у газети й на ТБ пхати, і що...

Ф
федів

бютовець попович набив фейс члену ЕЦ як ви до цього ставитесь

Читайте також