Хліб спечений до Різдва має надприродні властивості (фото)

39
0

Народна майстриня Анастасія Деліда із села Річка Закарпатської області ділиться заповітами, які допоможуть зміцнити здоров'я, відігнати нещастя від дому, а молодим - створити нову міцну родину.

Випікають з молитвою

- Хліб, спечений до Різдва, має надприродні властивості, - говорить Анастасія Деліда. - У наших гірських селах з його допомогою здавна заговорювали хвороби, зміцнювали здоров'я, зберігали мир в сім'ї і навіть пророкували майбутнє.

Випікати магічний хліб потрібно на Святий Вечір. Перш, ніж розпочати роботу, господині слід щиро молитися, і зберігати добрі думки, поки хліб не буде готовий. Випекти можна простий хліб. А краще всього - маленькі пісні булочки і здобний святковий калач - кращу прикрасу столу.

Анастасія Деліда ділиться таким рецептом калача: на 1 кг борошна 250 г маргарину, 200 г цукру, 40 г дріжджів, 750 г молока, 100 г родзинок і кураги, 4 яєчних жовтки, цедра лимона і щіпка солі, свячена в Чистий четвер.

- Просіюю борошно через дрібне ситечко, розводжу опару - 20 грамів дріжджів в склянці теплої води, додаючи по ложці борошна та цукру. Вимішую тісто середньої консистенції, ставлю в тепле місце, як підійде, двічі приминаю. Перед тим, як калач відправити у піч, в'язальною спицею легенько навожу зверху хрест, щоб нечиста сила будинок не зачарувала.

Булочку - за іконку

Святковий калач всією сім'єю смакують з молитвами. За старих часів, щоб множилося господарство, по крихітному шматочку давали худобі, а крихти кидали птахам. А ось пісні булочки слід зберігати. Якщо в серці господині вдома не буде заздрощів і злості, а тільки добро і віра в Господа, різдвяний пісний хліб ніколи не запліснявіє. Анастасія знає про це не з чуток - сама у своєму будинку береже булочки, які випікала її бабуся більше 40 років тому.

- Щоб житло ваше було надійно захищене від зла і нещастя обходили його стороною, найменшу булочку треба покласти за іконку, - навчає майстриня. - А ще різдвяний хліб має цілющу силу. Якщо в будинку хтось захворів, хліб слід вмочити в освячене вино і давати хворому по шматочку. У людини відразу сила додасться, і він почне одужувати!

Ворожать на майбутнє

- У кожній сім'ї має бути свій особливий секрет приготування різдвяного хліба. Ось я, крім калача, печу магічний пиріг, який передбачає майбутнє. Неважливо, як він буде виглядати - це будь-яка господиня може вирішити на свій розсуд, важливо, чим він буде "начинений". Це повинні бути предмети, що символізують віхи в людському житті. Я в свій пиріг кладу квасолинку, мідну монету, маленьку срібну підківку і крихітне колечко, - секретничає Анастасія. - За вечерею збирається вся родина, кожен бере по шматочку пирога. Кому дісталося колечко - до весілля, монетка - до багатства, підківка - до удачі. А квасоля - до переїзду. Але їсти диво-хліб потрібно обережно, адже можна і зуб зламати.

Для судженого

У давні часи особливо клопотали перед Різдвом дівчата, які вже підшукали собі коханого. Це магічний обряд під силу й сучасним дівчатам.

- Головне, щоб здобне тісто замісити вміла! - сміється Анастасія Деліда. - З нього на сковорідці слід випекти в Святий Вечір маленькі апетитні пончики. І потім пригостити ними хлопця, за яким схнеш. Коли він їсти почне, у думках треба уявляти, що з ним йдеш під вінець. До осені обов'язково весілля буде!

Рецептом ще одного оберега поділилася Тетяна Гичка:
 
- Крачун - символ Різдва. Печуть хліб на дріжджах з борошна й води. Прикрашають бобами, колосками за кількістю членів сім'ї і бережуть до наступного Різдва.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також