Хочете вбити недуги? До Берегового!

13
0

Коли дедалі відчутніше холодним подихом заявляє про себе осінь, у цьому мальовничому містечку просто неба - люди в купальних костюмах. Вони не так «моржі», як передовсім ті, хто має проблеми зі здоров`ям. Йдеться про гостей та жителів 25-тисячного Берегового, що цього літа відсвяткувало 944-ліття від дня народження. І річ не в тому, начебто заїжджий люд і місцеві зігрілися чудесними берегівськими винами. Пояснення варто шукати на вулиці Корятовича.

Її названо на честь володаря Мукачівського замку. Тієї оповитої легендами персони, якій навіть у бронзовій іпостасі-пам`ятнику мандрівники до золотого блиску зачовгали палець. Правда у згаданій твердині, що вже фігурує як музей, у такий спосіб намагаються домогтися здійснення потаємних бажань. А в Береговому на вулиці Корятовича і від букету хвороб лікуються, і доводять власну фізичну міць-потенцію (надто любителі й профі з фристайлу - там у воду «пірнає» ще й олімпійський трамплін).


Аби переконатися в цьому й спробувати себе в подібній іпостасі, варто завітати до спортивної бази «Закарпаття», що на початку згадуваної вулиці. А точніше - до плавального басейну з природними термально-мінеральними водами, де температура на поверхні плюс 52 градуси за Цельсієм. І влітку, й восени, та й навіть узимку не хоче опускатися нижче за 42. Але суть навіть не так у температурі, як... Так-так, у лікувальних властивостях.


За висновками Одеського науково-дослідного інституту курортології, плавальний басейн універсальної спортивної бази «Закарпаття» з термальною кременистою азотно-вуглекислою хлористонатрієвою водою високої мінералізації рекомендовано використовувати для лікування (ой, як не помилитися в цій термінології!) захворювань серцево-судинної системи, початкових виявів атеросклерозу, кардіосклерозу, міокардичного та атеросклеротичного, міокардіодистрофії, ревматичних вад серця дорослих і дітей (першої стадії активності), процесів недостатності кровообігу першого та другого ступенів, гіпертонічної хвороби першого та другого ступенів, початкових виявів гіпотонічної хвороби, облітеруючих захворювань судин кінцівок, варикозного розширення вен, післятромбофлебічного синдрому, захворювань органів руху, артритів, поліневритів нетуберкульозного походження, захворювань хребта, остеохондрозу, наслідків травматичних пошкоджень кісток, м`язів, сухожиль, захворювань центральної та периферійної нервової системи. Солідно?


За годинний сеанс теплої купелі дорослому треба викласти лишень 12 гривень. Щоправда, роздягальні та душові, м`яко кажучи, такі собі - совкові. Тому не радимо спокушати всюдисущих крадіїв залишеною в кишенях джинсів копійкою чи біжутерією: аби не ховати у плавки чи бюстгальтери, ліпше зоставте ці «скарби» в готельному номері, яких на самій базі 150, не кажучи про фешенебельні «кімнатки» в готелях-ресторанах.


Але перед тим, як пірнути у 52-градусну цілющу воду, що вирує із земних глибин (там, де Берегове, колись жили вулкани), варто порадитися з медиками. Бажано з тими, кого знаєте, а не з такими, які в згадуваному місці за певну суму відрекомендовуються і докторами медичних наук, й академіками, і бозна-ким.


Автор цих рядків переконався, як одній його колезі, що має проблеми з органами дихання, довелося відмовитися від спокусливої купелі в басейні та мчатися на пошуки інгалятора. А довідатися про аптеку, як виявилося потім, було й не так просто. Адже у Береговому проживають переважно (75 відсотків!) угорці, котрі спілкуються здебільшого тільки рідною мовою. І до речі, у неділю одна з аптек працювала до обіду, а друга - до 18-ї. Тому варто дослухатися поради Наталії Василюк, лікаря-терапевта Волинського госпіталю для інвалідів війни: «Агітуючи за сеанси водотерапії в цьому басейні, зазвичай наголошують на позитивах. Але ж є й протипоказання... Перш ніж їхати, варто проконсультуватися з лікарями».


Коли ми про це говорили в Береговому, колега кореспондента СіДу вже таки знайшла сальбутамол. А брукованою вуличкою, поряд із храмом на честь переходу (1100-річної давнини!) древніх угрів територією нинішньої України, де кількасотлітні ясени попростягали в небо могутні крони, поцокували копитами коні та тихо перестукували колеса карет. Там так органічно переплелися історія й сучасність, людські шляхи і доля народів. Там навіть свято міста збігається з Днем Європи. Тому й автор цих рядків, усупереч власному остраху розчаруватися другим побаченням з місциною, що запала в душу, зважився помріяти завітати до Берегового ще раз. Як і запросити помандрувати туди читачів СіДу.




СіД-інфо


Якщо панове користуються пішохідним транспортом, то не варто діставатися до Берегового возом чи велосипедом. Ліпше запам`ятати, що через це місто пролягають залізнична лінія Львів - Солотвино та автострада Ужгород - Рахів. А тоді - «упірод», як казав герой (чи антигерой) з «У степах України» шанувальника Європи та Москви (водночас!) Олександра Корнійчука. Якщо ви всядетеся в котрийсь із дев`яти вагонів потяга Львів - Солотвино, що зі столиці Галичини рушає о 20.20, то в Береговому будете о 05.08. Навіть якщо ціни збільшаться, 50 гривень на одну особу має вистачити. Так само, коли довірите власну долю потягам Ужгород - Івано-Франківськ чи Ужгород - Рахів. А ще ліпше - дістатися до Мукачевого й усістися в зручну маршрутку до Берегового. Сто гривень - і все о`кей.


Скільки ж загалом коштів мати? Якщо на який тиждень на одну особу, то, аби не вмерти й не зовсім жити, стане навіть тисячі п`ятсот (гривень). Плюс витрати на дорогу. І звісно, шматок сала (це не стосується хасидів і тих багатожонців, які вважають себе мусульманами), кілька пакетиків жуйок, склянку і до склянки, іконку, перед якою молитиметеся за прощення гріхів, пігулки для заспокоєння та збудження і т. ін.


Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також