Краще купувати квартири в завершених новобудовах

7
0

В Ужгороді здачу житла затримують на кілька років

Штучний ставок планують облаштувати посеред нового мікрорайону Ужгорода. Компанія ”Будівельний комплекс” зводить його між вулицями Богомольця та 8 Березня. Це південно-західна околиця обласного центру.

— У п’ятиповерхівках ставимо ліфти, — каже директор Євген Олійник. — Побудуємо також торговий центр і дитсадок.

За кілометр, біля Боздоського парку, будують новий район ”Боздош-еліт”. Перші будинки вже заселені. ”CPM білдінґ юкрейн”, дочірнє підприємство ізраїльської будівельної компанії, обіцяє здати весь комплекс 2010 року.

На в’їзді до огородженої парканом території — електронний шлагбаум. Мешканці  відкривають його магнітною карткою. Менеджер Олеся Демидчук показує ”Боздош-еліт”. Перед будинками на три та п’ять поверхів — дитмайданчик. Мешканці перших поверхів можуть виходити одразу в садок. Нагорі — дворівневі квартири та пентхауси. Туди піднімаються ліфтами. На вході в під’їзди є домофони. Квартири великі, на 65–190 кв. м. Питна вода надходить із власної свердловини.

Заходимо до двокімнатки, де живе сім’я Раців. Гроші на неї подружжя заробило в Іспанії. Василь Рац, чоловік років 30–35, заводить у помешкання з просторими кімнатами. У ньому є гардеробна.

— Якість — не дуже, — Василь показує на зіпсуту електропроводку. — Стінку комірчини я вибив, щоб трохи розширити коридор.

Його сусід Андрій теж невдоволений:

— Розетка розплавилася, треба міняти. Плінтус погано лежить. А будівельники відмовляються зустрічатися з нами, щоб вирішити проблеми.

Директор ”CPM білдінґ юкрейн” ВолодимирШолохман, 50 років, звинувачення відкидає:

— Є кілька родин, які надто багато скаржаться. Не буває будинків без прогріху. Ми поремонтуємо все, що вийшло з ладу.

Квартири в ”Боздош-еліті” продають від 5 тис. грн за кв. м. Ціна найменшої — 450 тис. грн, пентхаусів — більше мільйона. Плату за житло в ”Боздош-еліті” приймає не компанія-забудовник, а банк. Він створив фонд фінансування будівництва — ФФБ. Таку схему в Україні запровадили після скандалу зі столичним ”Еліта-Центром”. Банк видає будівельникам кошти на будівництво та контролює їх витрати. А в разі незавершеного будівництва має відшкодувати покупцям житла їхні збитки. ФФБ — єдиний безпечний спосіб купувати житло в новобудовах.

Інші забудовники пропонують дешевші ”квадрати” — від 4 тис. грн. Однокімнатка обійдеться в 184 тис. грн. За 100-відсоткову передоплату дають знижку. Наприклад, приватне підприємство ”Закарпатінвестбуд” — 5%.

В Ужгороді будують переважно невеликі будівельні компанії. Своїх коштів у них небагато, будують за отримане від покупців. Тому строк здачі новобудови відкладають на 1–3 роки. Приміром, житло на вул. Жупанатській, в історичній частині Ужгорода, продають з 2006 року. Ціна ”квадрата” — 10 тис. грн. Місця у підземному паркінгу — по 90 тис. Цей житлово-офісний комплекс, за даними сайту realt.ua, мали здати наприкінці 2007-го. Але до завершення ще далеко. Гроші клієнтів приймає товариство ”Інвестиційно-фінансова компанія”. У договорі з покупцем не зазначено, чи має ця установа достатньо грошей, щоб завершити новобудову.

— Ми укладаємо договір комісії, — повідомили ”ГПУ” в офісі ”Інтергал-буд”, що на Православній набережній. Ця компанія зводить в Ужгороді дві п’ятиповерхівки.

Остаточний розрахунок із покупцем — після здачі житла в експлуатацію, написано в договорі. Ціни зазвичай лише зростають. Якщо покупець не заплатить вчасно, угоду з ним розірвуть, а житло перепродадуть. Утім, якщо загальна вартість квартири зросте більш як на 20%, від неї можна відмовитися. Покупцю повернуть гроші, за цінами дворічної давнини.

Більшість ужгородців не зможе оплатити одразу всю вартість житла. Але банки часто відмовляються позичати на житло дрібних забудовників.

Олена Петрова, 24 роки, вирішила не ризикувати. Тому місяць тому купила трикімнатну квартиру в уже готовій новобудові на вул. Климпуша.

— Правда, фірма-забудовник підсунула нам договір, буцім ми тільки-но доручаємо збудувати нам житло, разом із 90 іншими сім’ями. А будинок ось уже готовий стоїть! Нас заспокоювали, мовляв, це щоб менше податків платити.

Олена та її чоловік продали свою стару квартиру. Гроші одразу віддали за нову. Платили по 4,6 тис. грн за ”квадрат”.

— Перебралися у голі стіни, — каже Олена. — Тепер їх оздоблюємо, вставляємо двері. На підлогу покладемо ламінат.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також