Поспілкувавшись на українській, російській та угорській мовах, депутати Мукачівської міської ради звернулися До Президента України з проханням утриматися від підписання Закону України «Про засади державної мовної політики».
Серед питань порядку денного, які розглянули депутати Мукачівської міської ради на 29 сесії 6 –го скликання, 26 липня 2012 року, було питання: «Про звернення депутатів Мукачівської міської ради до Президента України.
Поспілкувавшись на українській, російській та угорській мовах депутати майже одноголосно ухвалили наступне рішення:
Враховуючи суспільно-політичну ситуацію в країні, з метою недопущення грубого порушення вимог статті 10 Конституції України щодо забезпечення всебічного розвитку та функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України, а також політичних спекуляцій з питань другої державної мови, відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статей 19,20 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», Мукачівська міська рада вирішила:
1. Ухвалити звернення депутатів Мукачівської міської ради до Президента України В.Ф.Януковича.
2. Міському голові Ленд’єлу З.З. направити дане рішення Президенту України В.Ф.Януковичу.
3. Текст рішення та звернення оприлюднити на офіційному сайті міської ради та в засобах масової інформації.
ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ В.Ф.ЯНУКОВИЧУ
ЗВЕРНЕННЯ
Шановний Вікторе Федоровичу!
Ми, депутати Мукачівської міської ради не можемо залишатися осторонь загальнодержавних подій, що відбуваються в Україні. Нас турбує ситуація, що склалася в українському суспільстві в результаті прийняття 3 липня 2012 року Закону України «Про засади державної мовної політики».
Як нас депутатів, так і керівництво та членів громадських організацій, широку громадськість турбує той факт, що цей Закон було прийнято з грубим порушенням регламенту роботи Верховної Ради, без обговорення поправок та всупереч Конституції України. Поспішне прийняття даного Закону не сприяє консолідації українського суспільства, вносить розбрат та призводить до загострення суспільно-політичної ситуації. Особливо, ці проблеми актуальні для тих регіонів держави, де проживає значна частка національних меншин і, зокрема, для Закарпаття та міста Мукачева.
Вважаємо, що мовне законодавство в Україні потребує подальшого вдосконалення, але тільки цивілізованими, демократичними та законними методами із широким залученням до обговорення відповідних законів громадських та політичних організацій.
Просимо Вас, шановний пане Президенте, утриматися від підписання Закону «Про засади державної мовної політики», прийнятий Верховною Радою України 3 липня 2012 року та накласти президентське вето на цей Закон.
За дорученням міської ради,
міський голова З.З.Ленд’єл