Попереду ще не одне рішення міської ради, експертна оцінка майна та аукціон, але у Ратуші вже визначилися з курсом і не збираються від нього відхилятися.
1 березня закінчили розгляд нового проекту Мукачівського будинку офіцерів, який ще з лютого 2011 року задумали перетворити на міський палац культури та мистецтв.
За словами мера Золтана Ленд’єла, попередня сума, яку потрібно на переобладнання колишнього військового містечка №15 в головний заклад культури міста, складає 12 мільйонів гривень.
Наразі в бюджеті міста є вже 10 мільйонів, 8 з яких вдалося виручити від продажу злітної смуги колишнього військового аеродрому.
Суму, якої не вистачає, в Ратуші збирається отримати від продажу нині діючого будинку культури в самісінькому центрі міста.
Це поки лише плани, які Мукачево.net озвучив особисто міський голова та його заступник Михайло Лабош, але вже зараз розпочато підготовку усієї необхідної документації.
Процедура буде стандартною у таких випадках: відповідні рішення будуть розглянуті на найближчих сесіях міської ради, у тому числі про включення даного об’єкту в список для продажу, буде проведена експертна оцінка майна та оголошено аукціон.
За словами Золтана Ленд’єла, отримані кошти підуть не тільки на новий палац культури, а й на ремонт доріг та інші потреби з благоустрою міста.
Жодних припущення, у скільки потенційно може бути оцінений діючий будинок культури, ніхто не береться робити публічно.
Водночас, запевнив заступник міського голови Михайло Лабош, у договорі про продаж буде міститись умова: доки не добудують новий будинок культури, місто користуватиметься старим.
Реконструкцію колишнього будинку офіцерів обіцяють розпочати вже найближчим часом. Планувалося, що роботи розпочнуться вже у березні, але поки ще нема офіційної оцінки обсягу робіт. Лише після цього буде оголошено тендер та строки виконання робіт.
Нагадаємо, що у жовтні минулого року відбулася розширена нарада, на якій вперше було погоджено детальний план нового палацу культури в Мукачеві.
Згідно з ним, в колишньому військовому містечку №15 буде побудовано сучасний концертний зал на 740 чоловік. Планується, що усі місця в залі будуть першого класу, себто глядач почуватиметься комфортно, де б не сидів.
Сцену планують звести за європейським стандартом Е2. Її ширина досягатиме 12 метрів, а глибина від 7,5 до 8 м. Відтак, буде можливість розмістити на ній сучасне обладнання – світло, музику, проектор, – керування яким здійснюватиметься як з спец кімнати, так і безпосередньо зі сцени.
Згідно з планом передбачено, що за сценою добудують й інші додаткові приміщення – для виконавців та технічного персоналу майбутнього закладу.
Також на нараді обговорили призначення колишньої столової. Одностайним було рішення не переплановувати приміщення та зберегти його призначення, аби в майбутньому можна було здати в оренду.
На другому поверсі нового будинку культури у плані передбачено конференц-зал, або міні-концертний зал.
На задньому дворі будівлі, де зараз чагарники, буде місце для відпочинку на лавочках навколо фонтану. Саме через це вхід в будівлю потраплятимуть артисти. Тут же буде невеличка парковка.
Хоч всередині будівлі обіцяють євростандарт, однак фасад будівлі не змінювати, аби зберегти архітектурну цінність будівлі.
На нараді також обговорювалася майбутня назва закладу. Спочатку запропонували «Культурно-мистецький центр «Оберіг», але Золтан Ленд’єл закликав відмовитися від власних назв, запропонувавши забрати слово «Оберіг». Мотив – у скороченому вигляді буде легше запам’ятати абревіатуру КМЦ. Так чи інакше, поки це – лише «робочі» назви.
Про стан колишнього військового містечка №15 по вулиці Горького в Мукачеві можна дізнатися з фоторепортажу Мукачево.net.