В зв'язку із значними дощами та зливами 60-64 мм, що випали протягом 15-16 травня 2010 в басейнах річок Уж, Латориця та Боржава у західній рівнинній, передгірській та гірській частині області відбулось формування та проходження швидкоплинного зливового паводку з виходом води на заплави.
На залави річок Уж, Латориця, Боржава досягненням ІІ ступеню захисту (Уж-смт.В.Березний - с.Зарічево та р. Тур'я с.Т.Поляна - с.Сімер- ІІІ ступіню захисту), та амплітудою підйомів рівнів води по р.Уж-Ужгород +2,40 м, Латориця-Мукачево + 1,60м та Боржава - В.Ремети +2,05 м .
На ранок 17 травня опади припинились. Іде формування максимальних рівнів.
На р.Тиса паводок пройшов в межах корінних берегів, без виходу води на заплаву, амплітуда на ділянці Бичків-Вилок до +2,8 м, максимальні рівні пройшли вночі.
Високий паводок (найвищій за 8 років) сформовався внутрішніми водами проходить на низинній частині області, це Ужгородський, Мукачівський та Берегівський райони, на території Латорицької та Брегівської осушних систем та системи Чорний Мочар. Основне навантаження на системи відбудеться протягом 17-22 травня до зниження рівнів в р.Латориця, що дасть можливість самопливного скиду внутрішнього стоку з меліоративних систем.
Всього працює 14 насосних станцій, Брегівської та Латорицької осушних систем, за добу перекачано 1 996 600м3. 12 насосних станцій будуть включені до роботи у відповідності до режиму.
Для попередження підтоплення сільгоспугідь - водосховища системи Чорний Мочар проводять акумуляцію паводкового стоку (водовипуски водосховищ закриті), об'єм акумуляції становить 18,3 млн.м3, рівні нижчі НПГ на 1,2-1,8 м.
Виконується регулювання шлюзами поверхневої води в меліоративних каналах для підтримки відповідних безпечних рівнів води, магістральні канали осушних систем працюють на повний переріз.
Переважна більшість підтоплень відбулась за рахунок інтенсивного місцевого стоку, а саме частково підтоплено 7 сільських населених пунктів (72 дворогосподарств) та сільгоспугідь (по попереднім оцінкам понад 1000 га).
Перелік частково підтоплених населених пунктів:
В.Лучки Мукачівського району (центр села),
В.Геєвці (15 дворогосподарств), Руські Комарові (15 дворогосподарств), Червоне (36 дворогосп.), Дубрівка (2 дворогосп.) Ужгородського району,
Сімерки (4 дворогосподарств) Перечинського району
На аварійних роботах по ліквідації наслідків підтоплень місцевим стоком та для забезпечення безаварійного пропуску зливового паводку підрозділами Закарпатського облводгоспу спільно з місцевим населенням проводились протипаводкові заходи, задіяні 2 одиниці мобільного насосно силового обладнання, 14 одиниць техніки , необхідний аварійний запас матеріалів та інвентарю. В організації пропуску паводку задіяні 115 працівників водогосподарських організацій (ІТР, диспетчери, машиністи НС, механізатори, відомчі аварійні бригади) та 40 чоловік сільських та селищних аварійних бригад.
Паводкова ситуація контролюється .
Вжиті заходи:
Підключено все насосно-силове обладнання насосних станцій осушних систем. Працюють 14 насосних станцій. Готові включитись у роботу ще 12 стаціонарних та 6 пе-ресувних насосних станцій.
Підрозділами водного господарства ведеться постійне спостереження. Відпрацьовано режим роботи протипаводкових водосховищ системи Чорний Мочар. Виконується акумуляція паводкового стоку, за акумульовано 18,3 млн.м3, резерв для акумуляції 1,2-1,8 м. У випадку досягнення критичних рівнів водосховищ, необхідно здійснити аварійні попуски для зниження навантаження на греблі, за якими проводиться постійне спостереження.
Необхідно провести:
Для попередження підтоплення населених пунктів органам місцевої влади терміново необхідно організувати роботи по проведенню розчисток присадибних каналів, кюветів та сільських потічків та водотоків для відведення місцевого стоку у меліоративні канали.