Найвпливовіша родина області взялася за індустріалізацію краю.
У вівторок, 27 вересня у селі Іванівці, що за 12 км від Мукачева, відбулося урочисте відкриття заводу з виробництва стінової кераміки, на яке з’їхалася уся закарпатська еліта.
Головним інвестором проекту виступила родина Балог:
– Ідея будівництва такого комплексу у нас зародилася у 2005 році, а реалізовувати цей проект ми почали у 2007 році, – розповів під час відкриття старший з братів, міністр Віктор Балога.
Підприємство працює на сучасному обладнанні провідних європейських фірм, таких як Metacértima (Португалія), Bongioanni (Італія), Verdes (Іспанія). Його проектна потужність – більше 75-80 мільйонів штук умовної цегли на рік, або 220 тисяч штук на день. Виробничий процес на «Закарпатській будівельній кераміці» повністю автоматизований. Загалом на підприємстві 86 робочих місць, розділених за гендерним принципом: жінки – технологи, решта позицій – за чоловіками. Завод працюватиме у 4 зміни.
– Скоріше всього, завод робитиме поставки аж до Києва. З точки зору виробництва – це одне з найпотужніших підприємств, побудованих в Україні, а з точки зору технологій – найсучасніше. Наша задача – показати приклад, щоб на Закарпатті було побудовано ще декілька таких заводів, і в кінці-кінців, щоб весь той імпорт, що йде з Польщі, Словаччини, Австрії, Угорщини, ми замінили своїм виробництвом, – зазначив Віктор Балога.
Керамічні вироби виготовляються на ЗБК за технологією пластичного формування з використанням сучасного обладнання для переробки глиняних мас та пластичної екструзії з прогресивною багатострунною різкою сформованих виробів та автоматичним завантаженням їх в тунельні сушила безперервної дії. Сушіння виробів відбувається за допомогою пересувних осьових вентиляторів з програмним управлінням. Випал сухих виробів проводиться в тунельних печах з використанням газового палива. Сучасна конструкція тунельних печей дозволяє використовувати також і альтернативні види палива.
Сировинною базою заводу є Івановецьке глиняне родовище, що знаходиться у безпосередній близькості від заводу. Запас глини цього родовища понад 7 мільйонів кубометрів.
Інвестори запевняють, що завод вироблятиме екологічно чисту продукцію та здатен працювати на альтернативному паливі.
Зі свого боку губернатор Закарпаття Олександр Ледида, який разом з депутатом облради Павлом Балогою перерізав червону стрічку, подякував інвесторам за патріотизм та побажав дефіциту цегли на заводі.