
До другої половини ХХІ сторіччя в Україні кількість опадів зменшиться на 40%, а повеней збільшиться у 10 разів. Про це заявляють німецькі фахівці у рамках проведення українсько-німецької конференції з питань екології, що проходить сьогодні у Львові.
Німецькі фахівці наголошують на небезпеках для України, що їх несуть в собі екологічні зміни. «За нашими дослідженнями до другої половини ХХІ сторіччя в Україні кількість опадів зменшиться на 40%, натомість небезпека повеней зросте вдесятеро. До того ж зміниться якість ґрунтів і через те під загрозою зникнення опиниться 20-30% видів тварин та рослин», – про це сьогодні під час виступу на конференції Німецько-українське співробітництво у сфері природоохоронних технологій та охорони водних ресурсів заявив державний секретар з питань охорони і захисту довкілля Німеччини Міхаель Мюллер. Він же виступив одним з організаторів заходу. Конференція з притань екології проходить у львівській Ратуші.
Під час брифінгу для ЗМІ Міхаель Мюллер зауважив, що на погоду у світі вже не можна буде вплинути найближчі 30-40 років. Через те потрібно працювати на перспективу наступної половини ХХІ сторіччя. «Важливими є попереджувальні заходи, один з них – попередження викидів у водоймища, атмосферу взагалі», – зазначив німецький фахівець.
Німеччина довгий час займається сферою екології і є лідером у світі з впровадження новацій. «Тепер ми сподіваємось реалізовувати наші проекти тут, в Україні, бо бачимо ваші проблеми і знаємо, яким чином їх можна буде поступово вирішити», – наголосив Міхаель Мюллер.
Насамперед йдеться про роботу з проблемними водоймами. До Львова німецькі фахівці приїхали з кількома новими екологічними проектами. Їхня презентація відбудеться у рамках спеціальної конференції з проблем екології. На думку Міхаеля Міллера, спочатку слід ознайомити громадяни з тим, яку небезпеку несуть для них екологічні проблеми, а вже потім – як їх можна луквідувати. „При цьому дуже важливою є прозорість усього процесу, чесного поводження з коштами», – наголосив німецький фахівець.
На конференції обговорюватимуть проблему браку прісної води, що є надзвичайно актуальною для багатьох країн Європи і, зокрема, Німеччини. Задля розв’язання цієї проблеми німці співпрацюють зі своїми країнами-сусідами, а тепер у їхнє поле зору потпрапила і Україна.