20 червня відбулося розширене засідання колегії облдержадміністрації. На нього були запрошені також начальники управлінь ОДА, керівники правоохоронних органів та підрозділів центральних органів виконавчої влади в області, голови райдержадміністрацій та міськвиконкомів, голови районних рад, начальники відділів апарату облдержадміністрації.
Колегія розглянула питання про хід виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 12 березня цього року №108 “Про благоустрій населених пунктів та встановлення єдиного санітарного дня з очищення території області” та “Про стан інформатизації бібліотек області”.
По першому питанню з доповіддю виступив заступник начальника головного управління містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації Михайло Зозулинець. Він, зокрема, поінформував присутніх, що впродовж дії розпорядження керівника краю проведено певну роботу з очищення територій. Так, вивезено понад 10,3 тис. кубометрів сміття, розчищено
Водночас і доповідач, і виступаючі — головний державний санітарний лікар області Віра Чиж, начальник держуправління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області Андрій Погорєлов, начальник служби автодоріг в області Василь Маркович та інші — говорили, що робота ця нерідко носить епізодичний характер, не виконується сповна Закон України “Про благоустрій населених пунктів”. Тому деколи замість ліквідованих сміттєзвалищ виникають нові, правоохоронці не реагують на факти варварського ставлення до довкілля, сільські та міські голови подекуди взагалі не володіють інформацією. Бракує системної роботи з виховання екологічної культури. Член колегії, генеральний директор ТзОВ “Міколанд” Юдіта Петеї запропонувала провести між районами конкурс на найкраще довкілля. Заступник голови облдержадмінісрації Олександр Карташов піддав гострій критиці тих, хто зводить важливу справу до такої собі кампанійщини. А 85-90 гірським населеним пунктам взагалі нікуди дівати сміття. “Поки матимемо в області чотири полігони, — каже він, — треба шукати вихід зі становища”.
Підсумовуючи розмову, голова облдержадміністрації Олег Гаваші підкреслив: є питання поточні, а є стратегічні.
— Нині ми звели розмову до того, в якому стані ми перебуваємо, — висловив своє невдоволення Олег Олодарович. За його словами, колегія — “не школа дипломатів”, де хтось боїться когось образити. Саме тому голова запропонував визнати роботу ряду управлінь незадовільною, а до цієї теми повернутися згодом.
Про інформатизацію бібліотек області доповідав заступник начальника управління культури Іван Канюка. Тут теж є над чим працювати. Вкрай потрібна програма розвитку бібліотек області на 2008-2011 роки, яка б визначила пріоритетом саме інформатизацію — технічне переоснащення бібліотек. А це — розширення та поповнення парку комп’ютерної техніки, створення локальних мереж, підключення всіх центральних бібліотек до Всесвітньої мережі, придбання програмного забезпечення тощо.
Оскільки колегія проходила напередодні Дня державної служби, голова облдержадміністрації Олег Гаваші, виконувач обов’язків голови облради Василь Брензович, начальник управління державної служби в області Головдержслужби України Василь Попадинець привітали присутніх з цим святом. Кращим держслужбовцям було вручено грамоти та квіти, повідомили з управління інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації.