Олег ГАВАШІ: „Те, що я побачив і почув, нерідко провокує непрофесіоналізм окремих чиновників і породжує беззаконня...”

11
3

У Міжгір’ї відбулися дві колегії облдержадміністрації

Один із передсвяткових днів видався напруженим не тільки для самого голови, членів колегії облдержадміністрації, а й для управлінців, окремих обласних депутатів, сільських голів Міжгірщини.

24 квітня Олег Гаваші приймав у Міжгір’ї мешканців району. Начальники обласних управлінь, депутати обласної ради тим часом спілкувалися з горянами у населених пунктах. Відтак відбулося виїзне спільне засідання колегій обласної державної адміністрації, головного управління земельних ресурсів в області та президії обласної ради. Розглядалося питання про стан регулювання земельних відносин та дотримання земельного законодавства в Міжгірському та Хустському районах. Доповідав начальник головного управління  земельних ресурсів в області Іван Калинич, співдоповідали голова Міжгірської райдержадміністрації Іван Роман та голова Хустської райдержадміністрації Володимир Кащук.

Відкриваючи засідання, голова облдержадміністрації підкреслив, що виїзні колегії проводитимуться і надалі. Розглядатимуться не тільки питання соціально-економічного розвитку того чи іншого району, а й проблеми, що традиційно є гострими, а отже — непростими для вирішення. Одна з них — земельна. Міжгірщина і Хустщина — перші у списку. Потрапили туди невипадково. За спостереженнями Олега Олодаровича, зі спілкування з людьми, скарг, які надходять у різні інстанції, він переконався: проблеми у цій сфері провокують непрофесіоналізм чиновників та беззаконня.

Доповідач, інші виступаючі називали невтішні для названих районів цифри і факти. По Міжгірщині, наприклад, станом на 01.04.08 р. виготовлено 6149 державних актів або 66 % (середній показник по області 90,5%) від вручених сертифікатів, вручено громадянам 3966 державних актів.

Оскільки агроформування в районі ліквідовані, власники земельних паїв господарюють самостійно. Земельна частка у Міжгірському районі в основному складається з трьох земельних ділянок, а по Пилипецькій сільраді КСП «Шипіт» — із шести, що значно ускладнює процес виділення в натурі та збільшує кількість державних актів. Для стовідсоткового завершення обміну сертифікатів необхідно виготовити ще 4174 шт. державних актів на 10802 ділянки. При відсутності геодезичної мережі, державні акти виготовлялись на основі обмірів земельних ділянок. Схеми паювання виготовлені на застарілому планово-картографічному матеріалі, який фактично не відповідає ситуації на місцевості. Із-за відсутності коштів культуртехнічні роботи на сільськогосподарських угіддях не проводилися. Сінокоси та пасовища заросли чагарниками, зменшилися площі. В районі існує проблема так званих «батьківських земель», які громадяни обробляли довгий час навіть на землях колективної власності, не маючи права на земельну частку (пай). Це ускладнює хід паювання. З метою прискорення виконання робіт по виготовленню державних актів, голові райдержадміністрації та місцевих рад слід якнайактивніше сприяти цьому процесу.

16 414 громадян району на площі 7876 га реалізували своє право на безоплатне отримання земельних ділянок у приватну власність, що становить 98 % від кількості громадян, які мають право на приватизацію земельних ділянок.

Цим громадянам видано 7918 державних актів на право власності, що становить 48,2 % від кількості громадян, які приватизували свої земельні ділянки. За темпами проведення грошової оцінки земель населених пунктів Міжгірський район займає останнє місце. Оцінка була проведена лише в смт. Міжгір`я за кошти державного бюджету в 2004 році. За кошти районного бюджету в цьому році проведено грошову оцінку тільки трьох населених пунктів та з обласного бюджету намічено виділити 60 тис. грн. і провести оцінку земель в ще 4 населених пунктах.

Гостро критикували на колегії роботу відділу земельних ресурсів цього району. Запропоновано зміцнити його кадрово.

     Чимало претензій є у питаннях дотримання земельного законодавства на Хустщині. Зокрема, встановлено випадки видачі громадянам актів на право приватної власності на землю, в яких зроблено посилання на розпорядження Хустської райдержадміністрації та рішення сесії. А фактично земля цим громадянам не виділялася. Перевіркою встановлено, що без відповідних розпоряджень Хустської райдержадміністрації та рішень сесії Вишківської селищної ради із земель запасу надано громадянам у приватну власність земельні ділянки площею 66,0 га, грошова оцінка яких становить 416,6 тис.грн. На початку року порушено кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень та службового підроблення працівниками відділу земельних ресурсів Хустського району. Саме тому вирішено рекомендувати ввести тимчасовий мораторій на виділення тут землі. Адже ціна питання занадто висока, поруч відома оздоровниця „Шаян”.

За результатами обговорення спільна колегія визнала роботу відділу земельних ресурсів цього району недостатньою, а на Міжгірщині — незадовільною.  

     * * *

У Міжгір’ї того ж дня відбулося ще одне розширене засідання колегії облдержадміністрації. Розглядалися такі питання:  

      1. Про підсумки економічного і соціального розвитку області за І квартал  2008 року (доповідач —Віктор Погорєлов – начальник головного управління економіки облдержадміністрації).

       2.Про підсумки виконання місцевих бюджетів області за І квартал  2008 року (доповідач Петро Лазар  – начальник головного фінансового управління облдержадміністрації).

      3.Про хід виконання Указу Президента України від 3 березня 2008 року 

№ 186/2008  “Про проведення Весняної толоки з озеленення та благоустрою” (доповідач  Василь Романець – начальник управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації).

       4. Про хід виконання Указу Президента України від 7 лютого 2008 року

№ 109/2008 “Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування ” (доповідач Михайло Попович   – заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації). 

Протягом І кварталу цього року діяльність органів місцевої виконавчої влади була спрямована на виконання завдань щодо підвищення показників економічної кон’юнктури в регіоні, розвитку соціальної сфери, покращення рівня життя населення. В крайовій економіці відбулися позитивні зрушення. Зокрема, темпи виробництва промислової продукції області за 1 квартал зросли у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 12,5 відсотка. Даний показник перевищує середній по Україні за цей же період (7,8 відсотка).

Високі темпи приросту випуску продукції досягнуто у металургійному виробництві (на 48,6 відс.), целюлозно-паперовому виробництві (на 29,9 відс.), машинобудуванні (на 21,6 відс.), виробництві харчових продуктів та напоїв (на 3,0 відс.). В аграрному секторі валова продукція сільського господарства зросла лише на 0,4 відс.

Обсяг обороту роздрібної торгівлі (із врахуванням продажу товарів на ринках та фізичними особами) склав 1,9 млрд. грн. і зріс порівняно з минулорічним періодом на 27,1 відс. За січень-лютий зовнішньоторговельний обіг товарів підприємств та організацій області склав 459,3 млн.дол. США, що більше минулорічного періоду на 33,6 відсотка (або на 115,5 млн.дол.США). При цьому експорт зріс на 24,9 відс., а імпортні поставки —на 40,3 відс.

Діяльність економіки області є прибутковою – прибутковий фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування зріс у півтора рази і за січень-лютий 2008 року становив 59,0 млн. грн.

Протягом січня-березня цього року на території області (за оперативними даними) мобілізовано податків та зборів (обов’язкових платежів, включаючи митні) до державного і місцевих бюджетів у сумі 829,3 млн. грн., що на 61,8 відс. більше відповідного періоду минулого року. До місцевих бюджетів надійшло (без власних надходжень бюджетних установ) 246,8 млн. грн., що на 60,6 відс. більше минулорічного періоду. Обсяг зібраних податковими органами податків та зборів зріс на 42,5 відс. і становив 370,9 млн. гривень.

В області зберігається позитивна тенденція щодо підвищення рівня оплати праці працівників. Номінальна зарплата штатного працівника, зайнятого в галузях економіки регіону, за лютий 2008 року склала 1278,84 грн., що на 38,2 відсотків перевищує відповідний місяць минулого року та у 2,0 рази - прожитковий мінімум. Але в економіці області є окремі негативні показники економічного та соціального розвитку.

Зниження обсягів промислового виробництва з початку року допущено у Міжгірському районі (на 34 відс.), у містах Хуст (на 9,8 відс.), Берегово (на 4,6 відс.), Ужгород (на 2,3 відс.) та у таких видах діяльності, як легка промисловість, виробництво іншої неметалевої мінеральної продукції, хімічна та нафтохімічна промисловість, добувна галузь в цілому.

Чисельність поголів’я великої рогатої худоби порівняно з попереднім роком зменшена як сільськогосподарськими підприємствами, так і у господарствах населення. Негативний фінансовий результат за підсумками І кварталу 2008 року допустили суб’єкти господарювання Рахівського, Свалявського, Тячівського районів та м. Чоп. Не досягла середньообласного рівня заробітна плата у 14 районах області. Найнижчі її показники в Іршавському, Берегівському районах та місті Берегово.

Станом на 1 квітня 2008 року (за оперативними даними) заборгованість із виплати заробітної плати в економіці області становить 4899,7 тис.грн. і зменшилася порівняно з попереднім місяцем на 90,5 тис.грн.

На колегії йшлося також про проведення Весняної толоки з озеленення та благоустрою, ініційованої Президентом України Віктором Ющенком. Відмічалося, що зроблено чимало. Наш край став привабливішим, чистішим. Водночас подекуди до цієї справи поставилися суто формально. А щоб прозвітувати, подали неправдиві цифри. Мовляв, десятки тисяч посаджено, стільки-то кілометрів очищено і т.д. і т.п.

Робота ця не завершиться, вона продовжуватиметься й після свят. Треба врахувати недоліки, зокрема передбачити відповідні кошти у бюджетах, подумати про якісний посадковий матеріал, запобігати виникненню нових стихійних сміттєзвалищ тощо, — наголошували голова облдержадміністрації Олег Гаваші, інші виступаючі.

Також важливим питанням є робота зі зверненнями громадян.  Аналіз їх надходження до облдержадміністрації від жителів області  свідчить, що  найбільша кількість звернень з розрахунку на 10 тисяч населення   надійшла з Міжгірського, Воловецького районів, міст Чопа та Ужгорода. Найменше з Виноградівського, Ужгородського, Мукачівського, Свалявського. За  характером основних питань, з якими звертаються громадяни, є питання соціального захисту – 754 звернення, або 43,8 % від загальної кількості, житлові – 200 звернень, або 11,6%, комунального та дорожнього господарства, благоустрою –167 звернень, або 9,7 %, роботи місцевих органів влади і управління – 40 звернень, або 2,3 %. Актуальними залишаються питання законності та охорони правопорядку, охорони здоров’я.

Відповідно до вимог Указу Президента України від 7 лютого 2008 року  №109/2008  здійснено ряд організаційних заходів щодо виконання його положень. Розпорядженням голови облдержадміністрації затверджено графіки особистого прийому громадян в облдержадміністрації та графік роботи прямої телефонної лінії „Запитай у влади”, заходи щодо виконання даного Указу Президента України, утворення  постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян, графіки особистих доповідей голів райдержадміністрацій перед головою облдержадміністрації, графіки здійснення перевірок у райдержадміністраціях з питань додержання законодавства про звернення громадян. Визначено представника для участі у прийомі громадян, які звертаються до Президента України, та щомісячний день контролю.

Але всі ці заходи не спрацьовують, коли людина при вирішенні своїх проблем наштовхується на бюрократизм, байдужість, а то й некомпетентність. Таким речам треба поставити суворий заслін, а винних у тяганині  карати, — наголошувалося на колегії.

З усіх обговорених питань прийнято відповідні рішення, дано конкретні доручення, повідомили з управління інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації .

Коментарі

П
прихожанин

Не всіх дурних війна побила Дай Боже їм хоч краплину розуму

М
муси

куси ты ахтунг

К
Кусi

`...непрофесiоналiзм окремих чиновникiв...` Освiту ж вони отримували в холодних наметах на Майданi Незалежностi а не в ВУЗiвських аудиторiях. Ось i пожинаемо плоди переохолодження iх мiзкiв (правда, люди з мiзками на Майдан не ходили).

Читайте також