Послуги закарпатських стоматологів подорожчають на 30 %

7
0

Стрибок цін в області слід чекати вже у вересні. Причина - зміна оподаткування.

Про це в ексклюзивному коментарі Мукачево.net розповів головний лікар Закарпатської обласної стоматологічної поліклініки Ростислав Лесів. 

1 серпня набула чинності постанова Кабінету міністрів №785 (від 9 червня 2011 року), якою затверджено новий перелік виробів медичного призначення, що постачаються без сплати податку на додану вартість. 
 
На жаль, в оновлений список не потрапила низка виробів, що використовуються в стоматологічній практиці. Відтак, можуть подорожчати пломби і стоматологічне обладнання. 
 
«Вартість збільшиться на вироби стоматології та на інструменти. Це, в кінцевому рахунку, здорожчить стоматологічні послуги», – зазначив головний лікар. – В бюджетних поліклініках це може призвести або до зменшення продукції, яку вони зможуть закупити, або ж до залучення додаткових бюджетних коштів для того, щоб закупити той чи інший матеріал.  У приватних клініках подорожчають всі послуги без виключення, адже ніхто не готовий працювати собі в збиток».
 
На думку Ростислава Андрійовича, стрибок цін на Закарпатті варто чекати вже у вересні. Адже поки як в клініках, так і в магазинах збереглися певні запаси продукції, закупленої без сплати ПДВ.
 
«Ціни можна залишити на рівні тих, що були в минулому році, – вважає декан стоматологічного факультету УжНУ Юрій Переста. – Є можливість змусити тих посередників, які ставили чи не подвійну націнку, встановити її в межах 15-20%. Це буде регулювати Кабмін і, в першу чергу, ринок. Така зміна в оподаткуванні дасть можливість заробити бюджету і пенсійному фонду, а не тільки посередникам, які заробляли за рахунок лікарів і пацієнтів. Я вважаю, що правила гри мають бути однаковими для всіх».
 
Наразі закарпатська стоматологія є дешевшою, ніж у великих містах. Про Європу – годі й казати. Не дарма лікувати зуби до нас приїздять наші сусіди – словаки й угорці. Не рідкі гості закарпатських клінік також заробітчани з Італії, Португалії, Німеччини. Найбільш популярна послуга – протезування. Хоча і пломбування користується неабияким попитом. Бо якщо, скажімо, для німців типовим є ставити на задні зуби пломби з темного металу (срібло з елементами ртуті), адже тільки такий матеріал покриє страховка, а пломба з фото-полімеру коштує за дорого, – то в Україні її можна зробити відносно дешево.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також