Про економічну злочинність в Ужгороді – від першої особи

61
3

Начальник ВБЕЗ Ужгородського МУ УМВС, підполковник міліції Олексій Суворов: «Я знаю, чим займається кожен мій працівник»

Цього тижня виповнилось 18 років від дня заснування Державної служби боротьби з економічною злочинністю.

Мукачево.net вирішило поспілкуватись з підполковником міліції, Суворовим Олексієм Юрійовичем, який нещодавно очолив ВБЕЗ Ужгородського МУ УМВС. 

17 років він пропрацював в міліції у Києві, а сьогодні під його керівництвом в Ужгороді працює 10 атестованих співробітників, на яких лежить завдання щодо виявлення і розкриття господарських, посадових та інших злочинів у різних сферах діяльності, на підприємствах усіх форм власності, організаціях, у фінансово-кредитній та в банківській системах.

Вони також виявляють факти хабарництва та корупції, борються з нецільовим використанням бюджетних коштів і навіть захищають інтелектуальну власність.

– На скільки мені відомо, Ви обіймаєте дану посаду усього 2 місяці. Розкажіть, в якому стані знайшли роботу відділу після попередників? 

– Стан роботи відділу за перші 4 місяці 2011 року і по оцінкам керівництва міського управління, і по оцінкам УМВС, можна оцінити як критичний. В принципі, робота зводилась до того, щоб виявляти дріб’язкові злочини в сфері економіки.

Супроводження кримінальних справ було лише формальним, тому, на жаль, не виявлялися факти хабарництва і злочини, пов’язані з земельними питаннями. На теперішній час, завдяки успіхам особового складу відділу і сумлінності в деяких позиціях, вдалося підняти рейтинг і суттєво покращити ситуацію. Не скажу, що покращилась вона на всі 100%, але є позитивні зрушення. Порушено дві кримінальні  справи по фактам вимагання хабарів. Готуються матеріали для направлення до суду.

– Розкажіть, будь ласка, детальніше про ці резонансні справи.

– Одна зі спав стосується житлово-комунального сектору. Затримано на гарячому начальника відділу водоканалу м. Ужгород. Справа в тому, що група осіб (працівників водоканалу) скручували лічильники. Тим самим, вони наносили збитки державі. За таку «послугу» в окремих випадках просили 1600 грн. Економії від скручених лічильників – порядку 4000 грн. 

– А самі люди, які йдуть на те, щоб, як в цьому випадку, заради економії порушити законодавство – чи вони чимось ризикують?

– Обов’язково. Коли, після проведення експертизи тих лічильників буде доведено, що вони скручені, вони повинні будуть сплатити штрафні санкції. Крім того тут передбачені як адміністративна, так і кримінальна відповідальність за внесення зміни до лічильників.

– Скажіть, будь ласка, коли в Ужгороді в останній раз на хабарництві ловили викладача вузу чи школи

– Я не можу сказати за минулі роки. Я працюю в Ужгороді усього 2 місяці. За цей час не було таких випадків. Хоча я знаю, що є люди, які вимагають за здачу іспитів і заліків кошти. Навіть збирають їх колегіально. Тим більше, в Ужгороді є чимало закладів.

Але з початку року до Відділу по боротьбі з економічною злочинністю не було жодного подібного звернення від студентів. Будуть звернення – будемо допомагати людям боротися з цим. 

– З чим пов’язана така пасивність студентства?

– Це пов’язано з двома факторами. Перший – моральний фактор. Наше суспільство має менталітет, що не дозволяє проявляти ініціативу у виявленні корупційних злочинів. Другий фактор – кожен хоче закінчити те навчання, яке вже почав. 

– З 1 липня набув чинності пакет законів про боротьбу з корупцією. Як ви вважаєте, чи допоможе це у боротьбі з хабарництвом?

– Допоможе. Є суттєві зміни і поправки в законодавстві. Можу сказати, що зроблено потенційно правильний скачок для того, щоб побороти корупцію в Україні.

– А як щодо сфери кредитування? Зараз нелегкі часи. Чи повертають ужгородці кредити?

– До речі, дуже багато заяв приходить про те, що кредити не повертаються. Загалом, це пов’язано з тим, що люди не забезпечені фінансовою підтримкою. Їм вчасно не видають зарплату. А хтось, скажімо, втратив роботу. Є суб’єктивні і об’єктивні причини і ми стараємось контролювати всі факти. Але на рівні з цим зустрічаються і шахрайські дії.

Так, по одному з банків порушено декілька кримінальних справ по внесенню неправдивих відомостей самими співробітниками банку. Вони використовували ксерокопії документів клієнтів, які зверталися до них раніше. Їм, формально, у наданні кредиту відмовляли, а пізніше сам співробітник банку використовував ці документи і одержував на них кредит. В основному, це були споживчі кредити, 5 – 7 тис грн.

– З певною періодичністю в закарпатських ЗМІ виникає також інформація про неродиві кредитні спілки, що нібито ошукують клієнтів. Скажіть, а в Ужгороді бували такі прецеденти?

– Зараз проводиться серія перевірок. Я думаю, – це будуть суттєві кримінальні справи. Збираються матеріали, де збитки  перевищують 300 – 400 тис грн. Там ціла схема. Використовуються підроблені документи, різного типу схеми для того, щоб заволодіти коштами громадян. 

– Як слідкуєте за тим, щоб ваші працівники, не привиди Господь, не спокусилися. От зловлять вони хабарника, а він і їм хабара запропонує…

– Ну, в першу чергу, кожен ранок і кожен вечір мною проводиться нарада. Я знаю, чим займається кожен мій працівник. По кожному матеріалу, що приходить, є жорсткий контроль. Більше того, моральна сторона у кожного із співробітників нашого відділу складається з того, що він бажає дослужитися до певних вершин, і щоб сім’я у них залишилась з батьком чи сином. Вони виховуються в такому руслі, що робити протизаконні дії просто неможна. Ніхто не може заставити людину переступити поріг закону, коли в нього всередині є своя мораль. 

З нагоди свята я хочу привітати співробітників і ветеранів Державної служби. Побажати їм міцного здоров'я, сімейного благополуччя, успіхів у нелегкій роботі.

А мешканцям Ужгорода я б радив звертатись до нас і не боятися. Всі ми нормальні люди і зможемо знайти спільну мову і підказати, як правильно зробити в тій чи іншій ситуації. Для цього в нас працює телефон довіри  - 615403

Коментарі

I
ISG

Юра, зайди до дядь у управління, попроси контакти у когось із них і спокійно скидуй прізвища вони будуть тільки раді.

Y
Yuriy

і ще спогади про корупцію.... Ще коли був першокурсником, то після!!! першої сесії, коли вже всі все позакривали, завітали до нас в гості два дядьки з СБУ, типу знаємо що таке сесія, типу знаєм що даєте, вимушені, типу якщо що звертайтесь, поможем. Головне що прийшли вже після сесії, а не до неї...

Y
Yuriy

Хабарництво . . . ми самі його іноді розвиваємо. Здебільшого громадяни самі несуть і ту коробку конфет, бутилку коньяку... Пропозиція до редакторів . .. підскажіть може таким от дядькам завести собі якусь поштову скриньку для спілкування з народом.... Я б йому список хабарників накидав, мав би дядько роботи на пару років вперед..

Читайте також