
Саме так визначено в скандальному законопроекті «регіоналів» Ківалова та Колесніченка, який було ухвалено в першому читанні сьогодні в парламенті.
У статті 7 цього законопроекту зазначається, що згідно з Європейською хартією регіональних мов або мов меншин до їх числа на території України зараховуються наступні мови: російська, білоруська, болгарська, вірменська, гагаузька, ідиш, кримськотатарська, молдавська, німецька, новогрецька, польська, ромська, румунська, словацька, угорська, русинська, караїмська, кримчацька.
У цій же статті йдеться, що регіональна мова використовується на відповідній території України в роботі місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування, а також застосовується і вивчається в державних і комунальних навчальних закладах.
У законі також прописано порядок визначення території, на якій одна з зазначених мов може отримати статус регіональної. Головна умова – щоб носіїв цієї мови на певній території склало щонайменше 10% від загальної кількості. Хоча, відповідний статус мова може отримати і за умови, коли її носіїв менше 10%.
Так чи інакше, відповідне рішення зобов’язане прийняти місцевий орган влади на основі зібраних підписів громадян протягом 30 днів після надходження підписних листів.
Зауважимо, що зі зверненням не розглядати відповідний законопроект наприкінці минулого тижня звернувся до парламенту голова Закарпатської облради Іван Балога та представники райрад області. З різкою критикою законопроекту виступили також представники Єдиного Центру, зокрема нардеп Василь Петьовка.
Не треба бути експертом, аби хоча б уявити, які загрози несе даний законопроект для багатонаціонального Закарпаття...
Чи підтримуєте ви ухвалення цього законопроекту остаточно?