Скандал іде — опозицію веде

14
0

Місцеві вибори в Угорщині вкотре підтвердили, що скандал у владі — запорука успіху опозиції. Напередодні виборів країною прокотилися антиурядові акції громадянської непокори — люди відповіли на оприлюднені аудіо матеріали із заявами прем`єр-міністра Угорщини про брехню щодо економічного становища у країні. Відтак, хоч і прогнозувалося, що перемогу на виборах здобуде опозиція, зокрема партія ФІДЕС.

Місцеві вибори в Угорщині вкотре підтвердили, що скандал у владі — запорука успіху опозиції

Напередодні виборів країною прокотилися антиурядові акції громадянської непокори — люди відповіли на оприлюднені аудіо матеріали із заявами прем`єр-міністра Угорщини про брехню щодо економічного становища у країні. Відтак, хоч і прогнозувалося, що перемогу на виборах здобуде опозиція, зокрема партія ФІДЕС, проте результат виявився просто радикальним — тільки в одній із 19 областей ця партія не здобула перемогу.

За даними аналізу, який зробив Генеральний консул в Угорщині, наш земляк Ален Панов, у прилеглих до Закарпаття п`яти областях Угорщини антиурядова кампанія додала опозиціонерам голоси виборців переважно з не урбанізованої місцевості – сіл і міст з невеликою кількістю жителів. Враховуючи, що більшість населення держави проживає саме в таких населених пунктах, це і визначило перемогу держави.

Особливістю виборчої системи у цій країні є те, що вибори проводяться за змішаною (мажоритарно-пропорційною) системою, тобто депутати до місцевих органів влади обираються частково від мажоритарних округів, частково – за списками партій і навіть місцевих громадських об’єднань. Наприклад, у Мішкольці два мандати отримали представники «Співдружності лікарів Мішкольца».

При цьому, як і у нас, угорські виборці обирали насамперед конкретних особистостей. Тому подекуди мерами міст або депутатами по мажоритарних округах стали представники однієї політичної сили, а за пропорційними списками обиралися представники протилежної сили. Скажімо, у Ніредьгазі мером вчетверте став представник Угорської соціалістичної партії Чабаі Заслоне, а в цілому по області Саболч_Сатмар_Берег перемогла із значним відривом опозиційна партія Фідес. А у місті Егер представник місцевого об’єднання локал-патріотів став мером, однак до міського представницького органу з цієї структури пройшло тільки два представники.

У східному регіоні Угорщини зафіксовано найбільш полярні результати у виборах серед представників двох основних конкуруючих політичних сил: перемогу на виборах мера у Дебрецені здобув Коша Лайош із показником 79,37%, а в містах Мішкольц і Ніредьгаза – Калі Шандор (56,31%) та Чабаі Ласлоне (51,72%) – представники Угорської соціалістичної партії.

А в області Гевеш виникла патова ситуація – до складу представницького органу увійшли конкуруючі партії – Фідес та Угорської соціалістичної з однаковою кількістю мандатів.

Лариса ПОДОЛЯК,

«Старий Замок «Паланок»

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також