Скоро вересень, чи все на Свалявщині готово до початку навчального року?

8
0

Як тільки прозвучав останній шкільний дзвоник, в освітніх закладах району розпочалась підготовка до роботи в осінньо-зимовий період. І це зрозуміло, адже заздалегідь було намічено багато справ, які повинні посприяти покращенню умов навчання учнів та праці вчителів. З найскладнішого - підготовка будівель та споруд навчально-виховного і енергетичного призначення, зовнішніх інженерних мереж до безперебійної роботи. Крім того, й традиційні поточні ремонти класів, кабінетів, коридорів, спортивних за

І ось уже друга половина серпня. Незабаром - Перше вересня. Про готовність шкіл до роботи в новому навчальному році - інтерв`ю з начальником відділу освіти РДА В.П.РУСИНОМ.


— Василю Павловичу, в ці дні вас застати в кабінеті складно. Кажуть, ви то в одному, то в другому населеному пункті, в газовому господарстві або в райелектромережі, в кабінеті одного чи іншого керівника району... Ще багато невирішених питань з підготовки закладів до роботи в осінньо-зимовии період?


— Уже значно менше, ніж було місяць-два тому. Бо багато змогли зробити. Якщо говорити конкретно, то майже в усіх школах району закінчили так звані поточні ремонти. Традиційно допомагала батьківська громада. Але відчули ми підтримку й місцевої влади. Цього року втричі більше, ніж попереднього, виділено коштів з районного бюджету на фарби, вапно, цемент, оплату праці ремонтників тощо.


Зроблено чимало і з глобальних завдань. Наприклад, у школах ЗОШ № 2 та № 3, Ке-рецьківській та гімназії відремонтовано опалювальні системи: замінено труби, крани, промито радіатори. Значні роботи виконано щодо підготовки до занять у спортзалах Плосківської, Голубинської, Сусківської і Сасівської шкіл. В останній залишилось прокласти опалення. Перекрито дахи в навчальних закладах Керецьок, Стройного, Пасіки, Солочина. На черзі - Тибавський.


— Чия найбільша заслуга в організації та проведенні підготовки навчальних закладів до осінньо-зимового періоду?


— Крім голів РДА О. Л. Колядко, районної ради М. І. Воронича, яким ми завдячуємо за фінансову та організаторську допомогу, -добре слово адресуємо й депутатам районної ради нинішнього скликання. Вони приділяють велику увагу освітнім справам у районі. Але не обходиться, звичайно, й без наполегливості керівників, які стоять найближче до педагогічного та батьківського колективів, учнів, - це директорів шкіл. Усім їм, тобто тим, хто подбав про вчасну і якісну підготовку своїх шкіл до роботи, висловлюємо вдячність.


— Розкажіть, будь ласка, про кількість освітніх закладів у районі, учнівських та педагогічних колективів, залучення дітей до навчання, дотримання соціально-правового статусу.


— У районі працюють 35 шкіл різних ступенів, у яких є 6659 учнів. Навчально-виховний процес здійснюють 772 вчителі та вихователі. Мережа загальноосвітніх закладів району збережена і відповідає потребам населення.


При відділі освіти діє координаційна рада з питань залучення учнів до навчання, створено базу даних „Облік дітей". В усіх школах запроваджено контроль за відвідуванням учнями навчальних закладів.


Протягом цього року правовий статус надано 12 дітям, позбавленим батьківського піклування. При його визначенні забезпечуються майнові та житлові права учнів. Розпорядженням голови райдержадміністрації заброньовано робочі місця для сиріт, які потребують працевлаштування.


Дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування повністю забезпечено безкоштовним харчуванням, оздоровленням та іншими соціальними пільгами. Всі вони продовжують навчання у закладах 1-І І рівнів акредитації, в Свалявських технічному коледжі та будівельному ліцеї.


Отже, у нас відчувається турбота про створення належних умов для навчання і виховання підростаючого покоління.


На фото: У школі — ремонт

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також