Соляний бунт

13
0

На Закарпатті хворі відпочивальники, спраглі соляного лікування, в середу перекривали дороги та блокували залізничні колії.

Причиною такого радикального кроку пацієнтів єдиної в Україні алергологічної лікарні, що в селищі Солотвино Тячівського району Закарпатської області, став намір районної комісії з технагляду закрити соляну шахту №9, перебування в якій, власне, і є основою лікування та профілактики захворювань дихальних шляхів.



“Бунт” розпочався об 11-й ранку. Чимала група пацієнтів лікарні та представники трудового колективу перекрили трасу державного значення. Автомобілістів, які, незважаючи на людську стіну, все ж намагалися “протиснутися” крізь живу перешкоду, пікетники пристрасно лаяли та намагалися понівечити їхні транспортні засоби. Паралельно було заблоковано рух залізничного транспорту на станції Солотвино.



“Люди приїхали поліпшити своє здоров’я з усієї країни, а їм не надають умов для цього, – розповів очевидець Андрій Федчишин, який перебуває в Солотвино на лікуванні. – Представники комісії заявили, що спуск у соляну шахту припиняють, бо вона є небезпечною для відвідувачів. І це попри те, що керівництво лікарні документально запевнило: процесу лікуванню та здоров’ю пацієнтів ніщо не загрожує. Звісно, люди обурилися, адже вони втрачають не лише гроші, а й нагоду покращити стан організму”.



Блокування траси тривало дві години, відтак обурених хворих таки виштовхали на узбіччя, як стверджують очевидці, за допомогою кремезних чоловіків і красномовства чиновників. Їм пообіцяли, що шахти не закриють, пацієнти й надалі зможуть дістатися відповідної глибини. Назад на трасу протестувальники вийти вже не змогли – щільний рух машин звів нанівець усі їхні спроби. Тож пацієнтам не залишилося нічого іншого, як повернутися з дороги та колії до процедур. Вони стверджують, що обіцянку таки виконали, до шахт усе ще впускають відвідувачів.



Представники влади наголошують, що це вперше в селищі відбуваються такі радикальні заходи, вони вважають конфлікт непорозумінням, для якого немає підстав.



“Комісія хотіла закрити доступ до шахти через воду, яка туди потрапляє, а ті, хто лікується, прагнули отримати те, за що заплатили, – розповів “Газеті” солотвинський селищний голова Юрій Ухар. – Однак притік ґрунтових вод відбувається роками, це постійне явище в соляних шахтах. Тепер його рівень дещо збільшився, але, очевидно, безпеці хворих це не загрожує”.



Загалом у селищі Солотвино є дві соляні шахти, №8 та №9. вони існують із сімдесятих років минулого століття. За словами пана Ухаря, проблему з притоком вод вирішать лише тоді, коли держава дасть кошти на дослідження та виправлення ситуації. А це – 280 тисяч гривень.



Однак проблеми солотвинських шахт із усуненням “водяного” неподобства, вочевидь, не припиняться. Нагадаємо, наприкінці минулого року вже вдало реалізували спробу закрити доступ до соляної шахти пацієнтам лікарні: тривалий час ремонтували обладнання для спуску. Як стверджують поінформовані особи, призвідником усіх бід є конфлікт між керівництвом шахти та медичного закладу. А “крайніми”, як завжди, стають звичайні пацієнти.


Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також