Столичні експерти назвали сайти закарпатських міст жахливими

10
8

Окрім нищівної критики фахівці порадили, як виправити ситуацію.

Сайти закарпатських міст обласного підпорядкування не розраховані на те, щоб їх хтось читав. Деякі зроблені на рівні блогу, а деякі  ніби навмисно якомога ретельніше ховають  ту інформацію, яку в собі тримають. Стає зрозумілим, що працюють вони не для пересічних людей, а для керівництва. 

Принаймні, до такого висновку прийшли викладачі літньої школи журналістики MediaNext, коли журналіст Мукачево.net показала їм вищезгадані веб-сторінки.

Ужгород http://umr.uzhgorod.ua/

Одним з найгіршим київські експерти назвали сайт міста Ужгород. Не зговорюючись, вони одразу звернули увагу на завелике візуальне навантаження сайту обласного центру. 
 
В дизайні їм не сподобалось буквально все – починаючи з «шапки» сайту. 
 
 «Навіть те, що назва Ужгород накладена на картинки, а картинки накладені одні на одні – це дуже важко», – поділився своїми враженнями  керівник програм нових медіа МГО «Інтерньюз-Україна» Віталій Мороз.
 
 «Мушу напружуватись, щоб вичитати, що ж написано на цьому сайті», – підтвердив думку колеги експерт з нових медіа Андрій Маштаков.
 
«Абсолютно нечитабельна ліва колонка. Десь зливаються рядки, а десь вони розділені. Важкі плашки. Нема ні мультимедіа, ні відео. Це радше блог міста Ужгород. Причому, він скоріше відверне людину від міста, ніж навпаки», – вважає Мороз.
 
Зате, це чи не єдиний закарпатський сайт такого типу, на якому я бачу  календар. Тільки, як правило,календарем анонсують події, а вони зробили більше акцент на новини. 
 
Те, що пробують створити живі фотографії – це приємно. 
 
Були у експертів MediaNext претензії і щодо зручності сайту. Так, кнопка «швидкий перехід» знаходиться не зверху сайту, а збоку. «Швидкий він по-ідеї саме тому, що має бути з самого початку. І взагалі, навіщо потрібен швидкий перехід, якщо є головне меню. Вони ж, по суті, мають виконувати одну і ту саму функцію, – порадив Андрій Маштаков. – І фотографіями краще було б супроводжувати кожну новину». 

Мукачево http://www.mukachevo-city.org/

Не оцінили експерти фото мера на головній сторінці мукачівського міського сайту. «Мабуть, найбільша проблема, що цей сайт імені міського голови», – зазначив Віталій Мороз.  
 
«Зате на сайті є гімн, – посміхнувся Маштаков. – Вони, мабуть, вирішили, що люди саме за гімном сюди приходять. Одразу два меню - це для мене не зрозуміло також. Яке з них головне? Сильно багато варіантів – це значить, що неможливо вибрати щось одне. Біжучий рядок – це повний жах».
 
Тим не менше, не дивлячись на таку категоричність, сайт міста Мукачево і хвалили більше  за інші. 
 
«З іншого боку – інтегрований пошук по сайту, – помітив Маштаков. – Та й, судячи зі стрічки новин, це вже трошки-трошки нагадує якийсь портал. Є новини, мапа міста, історія Мукачева, якісь соціальні проекти». 
 
Хоча, так як Мукачево – це туристичний регіон, каже експерт, тут мало би бути більше можливостей для туристів, щоб видно було вже на першій сторінці, що туристу робити в місті. «Адже індексація має бути в цього ресурсу непогана, а це все не реалізовано. Могло б бути і якесь партнерство з новинними ресурсами. Скажімо, щоб стояв віджет з місцевого новинного сайту, щоб справді якісні новини приходили і на сайт.  Та чи зроблять  вони це? Не знаю», – порадив Мороз.

Чоп http://www.chop.org.ua/

На думка Андрія Маштакова,  якщо кольори сайту видно – це вже погано. «Я не маю звертати на це увагу. Я ж не за кольорами прийшов. Також мені не подобається кількість тексту у описі кожної новини», – прискіпливо зауважив експерт. 
 
 «Або зробити так, щоб тексту на головній сторінці було менше, так буде легше читатись і сприйматись, або треба подумати про те, як його форматувати. Як мінімум – на абзаци. Прочитати стільки, банально щоб зрозуміти, чи це мені потрібно – так не має бути», – порадив Андрій Маштаков. 

Берегово http://www.beregovo.uz.ua/

Не сподобалась спеціалістам кольорова гамма і на сайті міста Берегово. 
 
«Червоні заголовки – просто блискавка. Вони всі тривожні, акцентують увагу. Навіщо? – не зрозумів Андрій Маштаков. – Це хороший хід в плані дизайну. Але тут же не дизайн головний. Він тут має бути засобом, а не метою. По-моєму, також переграли з «капсом». Частина написана великими літерами – частина звичайними. Каша». 

Хуст http://khust-miskrada.gov.ua/

А от сайт Хустської міськради експерти похвалили за дизайн. «З усіх проаналізованих – це найбільш адекватний сайт за дизайном. Легкі шрифти, достатньо простору, кольорове оформлення також хороше», – зазначив Віталій Мороз. 
 
Серед недоліків фахівець з Інтернюз назвав забагато рубрик в лівій панелі, складну форму коментарів: «Варто було б зробити розділ відео, фотогалерея непомітна, схована і спосіб відображення фотографій незручний для користувачів».

Коментарі

К
Кук

Ага хвали ня ротику бо тя роздеру...

С
Соня

А чому не охарактеризували Закарпаття онлайн??? Найвідвідуваніший сайт на Закарпатті?

ДА
для Алла

Який адмін - такий і сайт.Сайт Ужгорода використовується тільки для вихваляння Погорелова.Навіть необхідний теблефон відділу не могда знайти,бо його там нема.Нормативно-правові акти - розсмішило) Рішення сессії викладуються в обсязі 5% від прийнятих.Так,для галочки.Дуже багато розділів в лівій колонці взгалі порожні.Фі (

М
Мавр

Навмисне погуглив тячівський міський сайт. Дизайн непогано, але сайт слабенько індексується. Інформації замало. Але сайт більш-менш, кращий ніж в Ужгорода так це точно

ЛН
Любов Немеш

А що скажете про сайт Тячева?

G
Gold

А у нас есть нормальные сайты? :)

А
Алла

сайт Ужгородської міської ради буде оновлений ПОВНІСТЮ, наразі працює лише за двома напрямками - для викладу нормативно-правових актів і новин.

/
/

Цікаво було би почути думку експектів і про сайти районів)))

Читайте також