Телевізійники Закарпаття відзначили своє 40-річчя

10
0

Здавалося би, з позиції сьогодення, коли для нас вже стали звичними і доступними супутникове телебачення та мобільний зв’язок, повсякденне користування інтернетом, сучасними комп’ютерними та комунікаційними системами, нинішня подія - 40-річчя впровадження в краї регулярного телевізійного мовлення, - виглядає доволі скромною, так би мовити, місцевого масштабу.

Але ж поринаючи подумки у вже далекі шестидесяті роки минулого століття, коли практично єдиним джерелом інформації для більшості населення краю слугували одна-дві газети чи провідне радіо (до речі, згадаймо добрим словом так звану «галю», що в ті роки звучала чи не в кожній закарпатській сільській оселі та міській квартирі), - ще раз переконуєшся, що прихід на терени Закарпаття власного повно форматного і багатомовного телебачення мав величезний суспільний, культурно-просвітницький резонанс і помітний вплив на свідомість краян.



Тому, мабуть, цілком природно, що на урочистостях, які проходили в облмуздрамтеатрі минулої п’ятниці, з великою повагою і шаною згадувалися імена фундаторів і першопрохідців телевізійного мовлення на Закарпатті: Панаса Лаврентійовича Приходька, Івана Михайловича Барчія, Антона Михайловича Копинця, Андрія Андрійовича Дудича, Віктора Дмитровича Вороніна, Петра Володимировича Угляренка, Євгенію Юхимівну та Золтана Яновича Малошів, Володимира Степановича Литвинова та Галину Григорівну Бойко, Дмитра Андрійовича Воробця, Георгія Михайловича Егреші та Андрія Федоровича Постолакі, багатьох інших ентузіастів і справжніх подвижників нелегкої телевізійної справи.



Відрадно, що в урочистій залі, поруч з ветеранами, зрілими майстрами телеефіру з’явилося і багато нових молодих облич, з числа тих, хто нині впевнено оволодіває секретами телеефіру, жанровим розмаїттям телевізійного мовлення, сучасними цифровими технологіями.



І це закономірно, коли на зміну старшому поколінню, ветеранам, приходить здібна, творча молодь, не обтяжена стереотипами минулого, з нестандартними новаторськими підходами до втілення нових, цікавих телевізійних проектів.



Тому з особливим піднесенням і ветерани, і творча молодь, і численні гості телефесту зустріли вітальне звернення Президента України В.А. Ющенка з нагоди 40-річчя-впровадження в краї регулярного телевізійного мовлення, у якому, зокрема, виділено, що: «сьогодні Закарпатське телебачення - одне з кращих серед регіональних державних телерадіокомпаній».



У цьому зв’язку, відзначили почесні гості свята, зокрема, заступник голови – керівник апарату ОДА, депутат обласної ради Михайло Попович, заступник голови обласної ради Михайло Мартин: «Останнім часом значно оновилася програмна політика обласної державної телерадіокомпанії, широке визнання і популярність у глядачів здобули нові програми «Добрий ранок Закарпаття», «Срібна вежа», «Пряма мова», публіцистичні дискусійні передачі «Зворотній зв’язок» у прямому ефірі з актуальних проблем сьогодення тощо.


Доречно згадати і те, що вже протягом майже двох років поспіль передачі Закарпатського телебачення виходять в ефір у повному форматі через супутникове мовлення на окремому каналі «Тиса -1», охоплюючи своїм сигналом і більшість європейських країн.



У той же час саме Закарпатська ОДТРК залишається єдиним в Україні електронним ЗМІ, яке практично щодня пропонує телеглядачам та радіослухачам програми п’ятьма мовами: українською, угорською, румунською, словацькою та німецькою, а незабаром в ефірі з’являться й передачі російською, ромською та русинською мовами.



Вже традиційний, щорічний міжнародний телерадіофестиваль «Мій рідний край», одним із засновників, якого є і Закарпатська обласна рада, нині також дає щедрі плоди високого професіоналізму, талановитих творчих знахідок, цікавих спільних міжнародних медіа-проектів, які здобули європейське визнання. Це переконливо засвідчив і черговий фестиваль, який минулої осені уже вдев’яте успішно проходив на Закарпатті за участі майже 10-ти країн Європи та практично всіх регіонів нашої держави.



Тож ваша, справді подвижницька праця, відзначив на завершення Михайло Мартин, яка нерідко пов’язана з екстремальними умовами, є вкрай важливою, суспільно-значимою, престижною і водночас, надзвичайно відповідальною, бо ж потребує і ґрунтовних фахових знань, і високого сумління, і справжньої відданості обраній професії.



Мабуть, не помилюся, коли скажу, що саме ці визначальні риси сповна притаманні й більшості тележурналістів оновленого каналу «Тиса-1», яких ми практично щодня бачимо і чуємо в ефірі. Тож впевнено тримайте високу професійну планку, яку вам залишили у спадок ваші мудрі і, погодьтеся, талановиті попередники».



До вітань від обласної влади долучилося чимало гарних і теплих слів від Держтелерадіо України, правоохоронних органів області, творчої інтелігенції та широкої громадськості.


А велика група телевізійників каналу «Тиса – 1» була відзначена почесними нагородами обласної ради та облдержадміністрації.




Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також