Подарували ужгородські депутати
Парк ім. Горького, сьогодні парк Підзамковий, який заснували батьки міста - графи Другети, а потім доглядала громада Ужгорода - відтепер приватна власність. Так вирішили обрані ужгородцями депутати – відібравши від городян історичний парк та басейн «Спартак».
Депутати Ужгородської міської ради дали дозвіл ПП `Дроботенко` на підготовку документів щодо відчуження 1,5 га землі біля басейну `Спартак`, приватизація якого супроводжувалася скандалом і стихійною акцією протесту. Ухвалу не підтримали тільки 10 депутатів. Згадане рішення міської ради, ухвалене 13 лютого на засіданні, про яке пресу не повідомляли, додало скандалу нового дихання, оскільки басейн розташований упритул до міського парку.
Рішення щодо ПП `Дроботенко` голосували пакетом. Ряд депутатів висловили незгоду з такою пропозицією. Інші пропонували як мінімум вивчити питання і з’ясувати, яку саме зону охоплюють заявлені 1,5 га. Проте пропозиція вилучити проект рішення з пакету, підтримки більшості не отримала, повідомив депутат міськради від фракції НУ Василь Равлик.
Водночас депутат міськради від ПР Віктор Феєр звинуватив противників рішення у піарі: `Дуже погано, що активісти деяких політичних сил, які вже продемонстрували свою неспроможність, шукають чергових приводів для притягнення до себе уваги`.
`Я співчуваю тим депутатам, які не розуміють, за що голосують. Ми розглядали питання про надання дозволу підприємцю на підготовку документів щодо відведення земельної ділянки. А згідно з Конституцією, власник майна, у даному випадку басейну й двоповерхової споруди біля нього, має право претендувати на оренду ділянки, на якій ці споруди розташовані, - сказав він. - Наскільки мені відомо, контури ділянки не зачіпають практично жодного метра паркової зони`.
Віктор Феєр також зазначив, що саме рішення щодо надання в оренду може бути ухвалене після того, як будуть отримані дозволи на відведення ділянки від відповідних служб.
Раніше, 2 лютого в Ужгороді біля колишнього міського басейну `Спартак` пройшла стихійна акція протесту городян на знак незгоди з рішенням міських обранців віддати в приватні руки єдиний в місті колишній громадський басейн.
Саму чашу басейну міськрада за 300 тис. грн. продала ПП `Дроботенко`, який є близьким родичем міського голови Сергія Ратушняка.
У комунальну власність міста спортивно-оздоровчий комплекс `Під замком`, відомий городянам з радянських часів як `Спартак`, у 2006 році повернув Закарпатський державний університет, який був власником комплексу з 1999 року. До цього басейн належав громаді міста.
Подаємо наслідки журналістського розслідування як відбувалася ця ганебна для депутатського корпусу Ужгорода справа. Отож, із 50 депутатів 2 не голосують вже тривалий час - Фогел від соціалістів та Чижмар від „Пори”.
З 48 голосуючих депутатських карток, які були на останній сесії міськради, 10 були проти того, аби парк відібрали від ужгородців, а 38 підтримали передачу у приватні руки спортивно-оздоровчий об’єкт та парк-пам`ятник садово-паркового мистецтва.
Наводимо поїменний список хтояк голосував (у дужках пояснення депутата та як було насправді).
1. „Пора”
Кинів Б. (не був на сесії, але картка голосувала за)
Данча О. (за)
Рошканюк В. (за)
2.„Партія Регіонів”
Беляков Ю. (не був на сесії, картка голосувала за)
Ковач О. (утримався, картка голосувала за)
Феєр В. (за )
Пономарьов С. (за)
Мойсюк М. (за)
3. „Соціалістична партія”
Лях Є. (не голосувала, картка голосувала за)
Новіков В.(за)
4. „Народна партія”
Ванжурак І. (за це питання не голосував, картка голосувала за)
Зомбор Т. («це моя справа», картка голосувала за)
Адам Й. («я не пам’ятаю», картка голосувала за)
Левицький Р. («мене не було в залі», картка голосувала за)
Химинець О. (за)
Шубчинська В. («телефоном коментарі не даю», картка голосувала за)
Галас (за)
Роберт О.(за)
Дві фракції БЮТ та НУНС голосували не дружньо, але в більшості за передачу сім’ї мера парка Підзамковий:
5. БЮТ
Цірик В. (відмовився коментувати, картка голосувала за)
Бадида М. (не була на сесії, картка голосувала за)
Брецко Ф. (за)
Бобрик В.(проти)
Лукша О. (проти)
Маєрчик П.(проти)
Мартин В. (картка голосувала за)
Федака П. (за)
Риба А.(проти)
Шпеник О.(проти)
Омельченко Т. (за)
Баран І. (проти)
Танчинець В. (не був у залі, проти)
Федорішко А.(«спитайте у секретаря ради», картка голосувала за)
Харевич В. («це конфіденційна інформація», картка голосувала за)
Шолтес З. (не голосував, картка голосувала за)
Шляхта (не був, картка голосувала за)
6. НУНС
Панасенко В. (не був, картка голосувала за)
Цап І. (не був, картка голосувала за)
Андріїв Б. (проти)
Остапець Ю. (не голосував, картка голосувала за)
Гасинець Я. (не була в залі, проти)
Тижук С. (картка голосувала за)
Басараб В. (картка голосувала за)
Курнат (картка голосувала за)
Цап В. (не був, картка голосувала за)
Равлик В. (проти)
Диба О. (не був, картка голосувала за).
Напевно ж не для таких рішень обирали депутатів ужгородці. А тим більше обирали не їхні картки, які голосують, як вигідно комусь. То ж не варто дивуватися, якщо після однієї з чергових тихенько проведених сесій, хтось із нас прокинеться, наприклад, у власному будинку, землю під яким… продали, зокрема, дуже наближеній до Ратушняка фірмі, під забудову ще одного торгового центру. Або й ужгородців продали меру у рабство…
Степан Мар’янович