Сьогодні, 14 вересня, голова Закарпатської обласної ради Михайло Кічковський та голова обласної державної адміністрації Олег Гаваші відвідали міжнародну виставку-ярмарку «Тур’євроцентр Закарпаття-2007».
Керівники області детально ознайомились із розмаїттям експозиції, зустрілись із учасниками цього форуму, які представляють не тільки туристичне Закарпаття, але й здобутки туристичної галузі Івано-Франківщини, Хмельниччини, інших областей України, окремих регіонів Угорщини, Словаччини Чехії…
Михайло Кічковський із задоволенням відзначив, що виставка-ярмарок «Тур’євроцентр –Закарпаття- 2007» підтверджує: туризм у нашій області, і взагалі в Україні розвивається дійсно предметно. І цей процес уже не зупинити.
У своїх враженнях, про побачене, голова облради наголосив: «Виставка відбулася, і сповна реалізовує своє призначення, як джерело інформації, з якого можна максимально почерпнути як закарпатським організаторам туризму, виробничникам, так і гостям. Тут відчувається дух творчості, здорової конкуренції. А це – стимул до пошуку нових форм, технологій, взагалі до прогресу».
Як позитив, Михайло Кічковський відзначив широке представництво на виставці виробів майстрів народної творчості – вишивальниць, різб’ярів, кераміків…
Побачивши його зацікавленість художніми виробами умільців із Івано-Франківщини, що представлені в експозиції ТОК «Сокольське», до нього підійшли учасники ансамблю народної пісні родини Воротнюків, в якому співають батько Олексій, мати Марія, сини Ярослав та Михайло, донька Надія і заспівали для почесного гостя виставки кілька щирих гуцульських пісень по-солов’їному. Й було у тому співу – всього: краса гір, дзвінкі струмені річок і потічків, мелодія смерекових лісів Івано-Франківщини та мудрість і душа її народу.
– Вважаю, що Міжнародна виставка –ярмарок «Тур’євроцентр Закарпаття» вдалася, – зазначив начальник головного управління з питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв’язків та туризму Ернест Нусер. –Бажаючих узяти участь у виставці виявилось значно більше, ніж передбачалось, і більше, ніж змогли вмістити площі спорткомплексу «Юність», хоч вони – чималі. А тому багатьом не вдалось, як мовиться, показати себе. У цілому успіх виставки – очевидний: люди обмінюються візитками, напрацьовують зв’язки, підписують угоди попередніх намірів і т.д. Дасть Бог, успішними будуть й результати.
Результати стануть відомі через півроку, коли запрацюють угоди, контракти тощо. Але важливо, що сьогодні вітчизняна ділова еліта має що показати, запропонувати, виходячи з реалій, створивши підгрунтя для перспектив і співробітництва.
– Привертає увагу те, що у нашому краї інтенсивно розвивається сільський «зелений» туризм і цей поступ потрібно вітати, – відмітив голова ОДА Олег Гаваші й додав: – Зверніть увагу, з якою любов’ю митці втілили своєрідність, звичаї регіонів, які вони тут представляють, у вироби декоративно–вжиткового мистецтва, у картини, у видані буклети, у народне мистецтво приготування страв. А це скарб – неоціненний…
У цілому, виставка підтверджує, що схвалена обласною радою Програма розвитку туризму та рекреації в Закарпатській області на 2002-2010 роки - реалізовується планово, послідовно, результативно. А це - сприяє формуванню інвестиційного іміджу області, відродженню, збереженню і розвитку народних художніх промислів, подальшому утвердженню закарпатського туризму на всеукраїнській та міжнародній орбітах. Тож недаремно всі туристські шляхи у ці дні ведуть до Срібної Землі.