
З нагоди ювілею в Закарпатському обласному музично-драматичному театрі відбувся звітний концерт художніх колективів училища. За час свого існування заклад випустив понад 8 тисяч юнаків та дівчат.
Чим живе Ужгородське училище культури сьогодні? Про це та інше запитуємо у його директора Михайла Митровки.
- Училищу - 60. Що на думку директора є найбільшим здобутком колективу ?
- Найбільше ми пишаємось нашими випускниками, які віддано і творчо трудяться на культурно-мистецькій ниві нашого краю. Серед них: Народні артисти України Лариса Білак та Іван Попович, директор Закарпатської обласної універсальної бібліотеки Людмила Григаш та бібліотеки Ужгородського національного університету Олена Почекутова, директор Закарпатського обласного музично-драматичного театру Анатолій Рошко та Театру ляльок Василь Чайкович, ректор Львівської державної академії мистецтв Андрій Бокотей, очільники відділів культури райдержадміністрації: Свалявської - Микола Ляхович, Хустської - Юлія Рєпіна, Виноградівської - Василь Югас, Великоберезнянської - Іван Пилип`як і багато інших.
- Відомо, що без участі ваших творчих колективів не обходиться жодна сцена краю: починаючи з сільських та районних будинків культури - закінчуючи виступами в школах, військових частинах, на підприємствах та святкових ярмарках. Певно, що за цим стоїть напружена творча робота викладачів.
- Безперечно. Нині в училищі працюють 80 штатних викладачів. Ці досвідчені фахівці роблять усе можливе для збереження та примноження багатонаціонального самодіяльного мистецтва краю, налагодження організації культурного дозвілля. Це, насамперед, заслужені працівники культури України П.Сокач, І.Пастеляк, Н.Петій-Потапчук, заслужені артисти України М.Попенко, Л.Вайзер, народний артист України М.Сусліков, відомий письменник-фольклорист Ю.Чорі.
- На вашому ювілейному вечорі прозвучало чимало вітань на адресу колективу від керівництва області та різних культурно-мистецьких установ. Усі вони відмітили злагоджену творчу роботу навчального закладу впродовж 22 років його перебування в обласному центрі. Декілька слів про саме свято.
- Вперше на сцені музично-драматичного театру наші викладачі побували не як художні виконавці, а як винуватці торжества. Оскільки 38 років училище знаходилось у Хусті, дирекція подбала про те, щоб на вечорі мали змогу побувати й колишні його працівники. Концерт продемонстрував усю розмаїтість художніх колективів: вокальних та музичних, драматичних та хореографічних. Як і в навчальні будні, так і на великій сцені студенти й викладачі перебували у творчому єднанні. Нам сподобалось, сподіваюсь, присутнім - теж.
- Які завдання вирішуватиме керівництво навчального закладу найближчим часом?
- У зв`язку з приєднанням України до Болонської декларації у травні 2005 року у вишах України проходить реформування. Ужгородське училище культури теж прагне нового статусу -коледжу культури і мистецтв. Але, перш ніж стати коледжем, потрібно покращити якісний склад викладачів, подбати про матеріально-технічну базу (комп`ютерне обладнання, музичні інструменти). Маємо чимало господарчих проблем. Акумулюються кошти на те, щоб в 2008 році училище мало автономне опалення. Минулого навчального року ми отримали від Закарпатської ОДА 200 тисяч гривень на покращення побутових умов проживання в гуртожитку, 80 тисяч - на ремонтні роботи в навчальному корпусі. В перспективі плануємо оновити й фасад навчального корпусу та гуртожитку. Надалі будемо удосконалюватись і робити все можливе для того, щоб освіта, здобута в нашому навчальному закладі, вважалась якісною та перпективною.