У святковому, новорічному номері «Замок» попросив відповісти на запитання нашої вже традиційної анкети мера Мукачева Золтана Ленд’єла. Закарпатці знають його як доброго господарника, активного громадсько-політичного діяча й умілого мера. А яким є Золтан Золтанович у родині, серед друзів і близьких? Якою філософією живе? Що любить і чого боїться? Маємо щирі відповіді на незвичні для громадського діяча запитання.
- У святковому, новорічному номері «Замок» попросив відповісти на запитання нашої вже традиційної анкети мера Мукачева Золтана Ленд’єла. Закарпатці знають його як доброго господарника, активного громадсько-політичного діяча й умілого мера. А яким є Золтан Золтанович у родині, серед друзів і близьких? Якою філософією живе? Що любить і чого боїться? Маємо щирі відповіді на незвичні для громадського діяча запитання.
- – Найцінніша порада, яку ви діставали в житті? Від кого?
- – На все життя запам’ятав настанову батька – головного бухгалтера Мукачівського меблевого комбінату: «Стався до людей так, як би ти хотів, щоб вони ставилися до тебе».
- – Часто змінюєте свою думку? Чому?
- – Не часто, але змінюю. Принцип «ніколи не кажи ніколи» найчастіше ставав для мене важливим через стрімкий розвиток науково-технічного прогресу. Я був допитливим з дитинства. Коли не знаходив науково-обґрунтованої, аргументованої відповіді на якісь запитання, це викликало нерозуміння, чому на такому високому рівні розвитку суспільства її так ще й не дали.
- – Чи справляють на вас враження звання, титули, багатство інших людей?
- – Так. Якщо досягнуті талантом і розумом, працьовитістю й професіоналізмом. Я пишаюся людьми, які досягли у спорті найвищих титулів – олімпійських чемпіонів, переможців світових і європейських першостей. Шаную людей, які зробили вагомі наукові відкриття й увійшли до історії навіки або ж стали багатими з розуму й завзяття, як Білл Ґейтс. І мені дуже прикро, що в сучасній Україні дискредитовано звання й нагороди, бо їх надають через кумівство й гроші.
- – Яка історична особа вам найцікавіша?
- – Ісус Христос.
- – Найнеприємніше рішення, на яке доводилося йти?
- – Потреба покинути країну й просити політичного притулку від переслідувань і гонінь за відстоювання інтересів місцевого самоврядування. Це було після одіозних виборів мера Мукачева 2004 року.
- – Риси, які найбільше цінуєте в чоловіках? У жінках?
- – У чоловіках – відповідальність за сім’ю (страшно, коли діти залишаються напівсиротами при живих батьках), а також незалежність від обставин, хай як би вони складалися. У жінок – вірність, жіночність.
- – Недолік, який викликає у вас найбільшу огиду?
- – Зрада.
- – Що можете пробачити й чого не пробачите ніколи?
- – Пробачити можу багато чого, але після визнання своєї провини. Не подарую свідомого втручання в коло моїх інтересів і зазіхання на здоров’я й життя людей.
- – Чи цікавитеся політикою? Ваші симпатії в ній?
- – Цікавлюся. Симпатизую тим, хто творить політику в інтересах як своєї громади, так і цілої держави, а не задля вирішення корпоративних інтересів або власних амбіцій.
- – Як ставитеся до релігії?
- – Як до першооснови духовного збагачення й моральності, що є безперервним процесом. Не визнаю показухи в ставленні до релігії, не підтвердженої високою моральністю та духовністю в повсякденному житті.
- – Чи часто співаєте? Ваша улюблена пісня або виконавець?
- – Не співаю. Вважаю, що коли Бог голосу не дав, то й не слід за це братися. Дуже люблю співачку Вітні Х’юстон.
- – Фільм, який часто передивляєтеся?
- – Напевно, не буду оригінальним. Напередодні кожного Нового року із задоволенням дивлюся «Іронію долі...»
- – Ваш улюблений письменник?
- – Федір Достоєвський.
- – Яким досягненням пишаєтеся?
- – Після армії і працевлаштування на заводі «Мукачівприлад» я ніколи не просився на роботу. Мені її завжди пропонували.
- – Що найбільше любите робити на дозвіллі?
- – Природа нашого чудового краю визначає мої улюблені заняття на дозвіллі. Відколи на озерах села Дийда на Берегівщині впорядкували зону відпочинку, тільки-но маю вільний час, їду туди поплавати, позасмагати, одне слово, активно відпочити.
- – Відчуття, якого хотіли б зазнати?
- – Відчути, що я віддав людям, зокрема своїм близьким, максимум того, на що був здатен.
- – Відчуття, якого б хотіли уникнути?
- – По-перше, неможливості вплинути на незворотні негативні процеси, що стаються в житті близьких мені людей. А по друге – зради близьких людей.
- – Ваше улюблене свято?
- – Різдво Христове і Новий рік.
- – Чого боїтеся?
- – Приводів для страху як такого немає. Приймаю життя таким, яким воно є. Сподіваюся на покровительство Всевишнього.
- – Випадки, обставини, за яких кажете неправду?
- – Такого не пам’ятаю. Можливо, тільки тоді, коли правда може зашкодити людині. І головне, щоб інші від цього не постраждали.
- – Ваше уявлення про щастя?
- – Бути задоволеним від того, чого досяг.
- – Робота, про яку мрієте?
- – Мене задовольняє та, якій останні роки віддаю свої сили – забезпечення життєдіяльності та розвитку Мукачева. Не маю амбіцій щодо високих посад. Дай Боже, впоратися з тими проблемами, які мені довірили вирішувати мукачівці.
- – Талант, який хотілося б мати?
- – Не мріяв і не мрію бути якимось незвичайним, талановитим. Адже історія життя високообдарованих людей свідчить про те, що в особистому житті більшість із них була не надто щасливою.
- – Ким би ви хотіли бути, якби не стали тим, ким є?
- – Якби можна було повторити життя спочатку, я би просив Бога дати мені шанс робити те, чим займався й займаюся, мати ту сім’ю, яку маю нині. В інших іпостасях себе не уявляю.
- – На завершення – що побажаєте мукачівцям перед Новим роком і Різдвом Христовим?
- – Щастя вам і вашим родинам, міцного здоров’я, невичерпного оптимізму, злагоди і достатку, дивовижних звершень, казкових подарунків, приємних несподіванок долі у новому році. Бажаю, щоб негаразди залишилися позаду, а всі надбання й радощі 2009-го перейшли в 2010-й і примножилися. Бажаю всім щастя і Божої благодаті!