На вул. Заньковецької в Ужгороді знаходиться комплекс дев’ятиповерхівок-”малосімейок”. Їхні мешканці щодня викидають із вікон пакети зі сміттям на тротуари та проїжджу частину.
— Ми вже і просили людей, і об’яви клеїли, і погрожували міліцією — не допомагає, — скаржиться працівниця ЖРЕРу N3 Мар’яна Митро. — Якби за руку спіймати — можна й оштрафувати. А так двірники вимушені прибирати.
Протягом минулого року сміття в Ужгороді побільшало. Три підприємства не встигають його вивозити. Найбільш забруднені території на вулицях Закарпатській, Заньковецької, Бородіна, Джамбула, Фединця, Белінського, Станційній. У багатьох мікрорайонах сміття інколи не вивозять по тижню-два.
У забрудненні міста чиновники звинувачують городян.
— Жителі почали більше смітити, а я не можу біля кожного поставити двірника, — каже начальник головного управління міського господарства ІванКрайниківський, 41 рік. — Якщо в 90-х роках на Барвінківське сміттєзвалище щодня вивозили по 300 кубометрів сміття, то тепер ця цифра зросла у два з половиною рази — дотягуємо до 700 кубів.
Чиновник говорить, що жителі міста не хочуть платити за послуги. Мовляв, аби укласти угоду з мешканцями приватних будинків, треба щонайменше 3–4 рази прийти до них додому. Замість того, щоб платити щомісяця 5 грн за вивезення сміття, вони викидають його, де можуть.
Городяни вважають, що в засміченості Ужгорода винні комунальні служби та мерія.
— Я от вирахував собі: ми платимо по 5 гривень щомісяця за прибирання. Це один долар. Множимо на 120 тисяч городян. І якщо навіть 20 тисяч із них не платитимуть, все одно за рік бюджет отримує мільйон двісті тисяч доларів. Куди ці гроші діваються? — міркує 49-річний Петро Данило із вул. Боженка.
В селах зі сміттям складніше
|
||||||
На фото: Так виглядають смітники по вулиці Закарпатській в Ужгороді