
Народний депутат Україна Василь Петьовка вислухав хустян і дав рецепт місцевій владі як вирішувати проблеми
Найактуальнішими проблемними питаннями для закарпатців залишаються земельні. Вкотре в цьому переконався народний депутат України Василь Петьовка, котрий днями провів особистий прийом громадян Хустського району. Такі прийоми обранцями від Закарпаття Василем Васильовичем та Ігорем Крілем уже стали традиційними. Що два тижні депутати відвідують по одному з районів краю, виконуючи передвиборну обіцянку не забувати про земляків (як це увійшло у звичку у більшості депутатів) після виборів, а підтримувати з ними контакт і, наскільки це можливо, сприяти їм у вирішення насущних проблем. А їх у людей чимало, що й довела зустріч з хустянами.
Зокрема поради та допомоги прийшли просити від Василя Васильовича представники хустської організації інвалідів, які не можуть отримати приміщення, де б мали можливість приймати людей з обмеженими фізичними можливостями. Народний депутат запропонував хустським очільникам виділити один кабінет для цієї організації, а також для декількох інших, які б могли, розробивши графік, користуватися приміщенням по черзі. Принаймні таким чином була вирішена схожа ситуація з громадськими організаціями у Мукачеві.
Також до нардепа звернулася молода сім’я з села Рокосова, яка збудувала будинок, однак не може туди вселитися через повну відсутність комунікацій на вулиці. Голова села пояснив, що коштів для проведення електроенергії, газу, дороги немає і взяти нізвідки. У цій частині села ще в середині 90-х років виділили близько 60 ділянок під будівництво, однак за роки, що минули, там звели 4 чи 5 хат. Люди не поспішали будуватися через відсутність комунікацій, а ті, що все ж таки наважилися вкласти гроші у власну оселю, нині опинилися у патовій ситуації. «Я з дружиною та двома дітьми змушений жити на 9 квадратних метрах. Мене діти питають: «Тату, коли ми житимемо у власній хаті?» А що я їм відповім», – з неприхованою гіркотою в голосі риторично запитував глава сімейства. Вихід з таких ситуацій Василь Петьовка бачить у проведенні земельних аукціонів. Гроші, виручені за землю, можна використати на розвиток села, а заперечення голови села, мовляв, важко організувати аукціон, бо управління гальмують роботу, несерйозні. Було би бажання і все зробити реально за якихось три місяці.
Греко-католицька громада с. Вишкова просила посприяти у поверненні сільського храму. На жаль, в цьому селі дотепер не вирішений традиційний колись для Закарпаття конфлікт між греко-католицькими та православними вірниками, коли перші хочуть відібрати назад храм, збудований раніше їхньою громадою, а інші не хочуть поступатися, оскільки за десятки років служіння в цих храмах і вкладання в них своїх пожертв, вважають, що мають на церкви не менше прав. На думку Василя Петьовки подібні конфлікти не можна окремо вирішувати в кожному селі, а доходити спільної думки на рівні вищого духовенства області. Скажімо, якщо в одному селі поступилися греко-католики, то в іншому вже православні повинні визнавати правоту одновірців, які, на жаль, перетворилися на суперників…
Загалом прийом громадян розтягнувся на тривалий час – було зрозуміло, що для народного обранця подібні зустрічі є не формальністю, а дійсно важливою роботою, тому він намагався приділити стільки часу, скільки потрібно, аби детально розібратися в кожній окремій ситуації. Зрозуміло, що на такі прийоми люди приходять не з бажання побалакати, а лише тоді, коли реально потребують допомоги від обранців, за яких віддавали свої голоси. Більшість можновладців швидко забувають, завдяки кому нині працюють над законотворчою діяльністю в Києві, та, на щастя, не всі.
Крім того, в рамках традиційної допомоги багатодітним родинам, 23 сім’ї Хустщини, які не побоялися у цей непростий час народжувати та виховувати дітей, отримали від Віктора Балоги, Василя Петьовки, Ігоря Кріля цінні подарунки – телевізори та холодильники.
Також Василь Петьовка зустрівся з активом району – депутатами різних рівнів, начальниками управління, сільськими головами.
«Я не бачу реальної співпраці команди, яка сьогодні представляє владу в хустському районі, причому схожі враження складаються і в інших районах – Хустщина не є винятком. Сільський голова має своє бачення, районна влада – своє і т.д. Здається, ніби працюють лебідь, рак і щука. Тому я прошу одного у всіх представників місцевої влади (не лише хустської): аби досягнути позитивних результатів, треба об’єднуватися у команду, яка повинна відстоювати інтереси району. А всім разом об’єднуватися заради відстоювання інтересів області. Тоді нам вдасться щось зробити, – описав Василь Петьовка свої враження від спілкування з громадянами та представниками влади району. – Треба працювати спільно, навіть якщо представники влади належать до різних політичних сил. До виборів у місцеві органи влади досить далеко. Якщо ми будемо весь час пам’ятати про вибори, то ніколи нічого не здобудемо. Я вважаю, що до якої б політичної партії не належала людина, чи була безпартійною, у неї залишається право подати ту чи іншу пропозицію і об’єднуватися з іншими заради втілення в життя найкращої ідеї.
Розумію, наскільки це складно. Однак я пробував і мені вдалося це зробити в Мукачеві. Все дуже просто Щоб не було сварок, скандалів в міській раді, ми домовилися про співпрацю з усіма депутатами. І ви ніде не бачили в засобах міської інформації, що ту чи іншу пропозицію подала «Наша Україна» чи «Партія регіонів» чи БЮТ. Це я проголошую і на рівні районів: давайте на деякий час забудемо, яку політичну силу представляємо, до виборів далеко. В іншому випадку ми будемо топтатися на місці, або потихеньку скочуватися вниз».