
В обласному центрі й надалі точиться боротьба за землю. Зокрема, навколо пл. Богдана Хмельницького, яку ще в 2007 році колишня міська влада віддала в оренду. З тих пір тут планується будівництво торгово-розважального комплексу, подейкують, всемеро більшого за ТЦ ДаСтор.
Як це в нас прийнято, думку мешканців навколишніх будинків, а тим паче, думку решти ужгородців ніхто не спитав. А тим часом, якщо будівництво таки розпочнеться, місто втратить єдину в цьому районі зелену зону, куди приводять своїх дітей гратися батьки не тільки з сусідніх будинків, а навіть і з сусідніх мікрорайонів.
Крім того, територія абсолютно не пристосована для додаткового транспортного навантаження. І без того в години пік тут постійні пробки, а додатковий комплекс і взагалі призведе до транспортного колапсу.
«Ми розуміємо, що проблема цього будівництва стосується мешканців усього міста, – розповів в ексклюзивному коментарі Мукачево.net секретар міської ради Віктор Щадей. – За час роботи нової команди при владі я не зустрів жодного жителя із сусідніх будинків, та і взагалі міста, який би сказав, що торгівельно-розважальний комплекс на цьому місці йому потрібний. Натомість, неодноразово до міської влади зверталися ужгородці з проханням не допустити будівельних робіт. Тому і справді, було прийнято рішення 3 червня на чергову сесію міської ради винести на розгляд депутатів пропозицію відмінити такий договору оренди. Якщо депутати її підтримають – договір оренди буде розірвано».
Відтак, щоб інтереси громади перемогли інтереси бізнесу, потрібен 31 депутатський голос. Щадей впевнений, що рішення отримає навіть більшу підтримку, «бо це питання не політичне і партії ніяк не стосується». Секретар Ужгородської міськради наголосив: «Це не ініціатива депутатів, мера чи міської ради – це ініціатива людей. Якраз в цьому і є запорука того, що нам вдасться повернути цей сквер місту, адже не знайдеться жодного депутата, який сказав би, що його не цікавить думка суспільства, адже ця тема зачіпає жителів усього міста».
«Можете розцінювати цю ініціативу і як боротьбу нинішньої влади проти ініціатив влади попередньої. Але не наша вина, що попередня влада так безконтрольно і бездумно віддавала міські землі там, де мали би бути дитячі майданчики, сквери і клумби. Тепер нам доводиться працювати над тим, щоб повернути їх назад місту. Тому так, можна розцінювати наші дії як боротьбу проти того, що робила минула влада. Тепер і справді доводиться виправляти і рятувати ситуацію», – зазначив депутат.
Нагадаємо, що договір про здачу в оренду однієї з небагатьох до сих пір незабудованих ласих територій міста був виданий з легкої руки колишнього мера обласного центру Сергія Ратушняка. Неофіційні джерела подейкують, що це коштувало бізнесменам чималих грошей «у конверті». На щастя, жодних будівельних робіт там так і не проводилось – для цього не було зібрано всіх необхідних дозволів. Після приходу до влади Погорєлова, сила старих домовленостей взагалі стали досить сумнівною. Дозволи надавати і далі не поспішали, а в квітні 2011 року громадські активісти, на чолі з депутатами міської ради, навіть спробували зробити показову акцію: висадили алею сакур, що мала б зашкодити будівельному свавіллю. Сакури не прожили і однієї доби – їх жорстоко і не менш показово, як і саме засадження, винищили невідомі.
Кажуть, забудовники готові й далі боротися за ділянку, адже вартість готового комплексу перевищуватиме собівартість будівлі, навіть з усіма неофіційними доплатами чиновникам, в декілька разів.