
Яскраві кольори, клітинка, етномотиви, субкультурні аксесуари… Мукачево.net всю весну відслідковувавмоду, що народжується, розвивається і живе на вулицях закарпатських міст.
Хоча весна уже майже минула, втім вона – найкращий сезон для модних експериментів: і настрій підходящий, і погода сприяє. Зокрема і в Закарпатті.
«Загальна тенденція – дуже багато гламуру, – дав Мукачево.net свій вердикт стиліст-візажист Юрій Абросимов. – Гуцульський фольклор наклав значний відбиток на смаки закарпатців: писанки, гуні».
За словами експерта, закарпатські красуні зловживають зайвим блиском та кольором.
У той же час, через відкритість кордонів молодь має доступ до модної інформації, а тому прагне бути в течії.
Й справді на вулицях закарпатських містечок можна зустріти людей, вбраних з обложок модних журналів.
За ними «полював» усю весну і Мукачево.net.
На світові подіуми вироби в клітинку увірвалися в 2007 році – з легкої руки дизайнерського дуету Dolce & Gabbana. Але у свідомості закарпатських модників цей узор ще довго асоціювався виключно з «румунськими» поліетиленовими сумками і ненависними «ковбойськими» сорочками. У цьому сенсі весна 2011 стала справжнім проривом і на вулицях міст одна за одною почали з’являтися модниці «у клітинку».
За словами Юрія Абросімова, останнім часом на Закарпатті прослідковується багато еклектики – поєднання непоєднуваного. Люди усіляко змішують стилі – часто бездумно. Молодь часто «вприскує» в свій образ трохи «неформального»: дещо від емо, дещо від готів.
На піку популярності – сумки-мессенджери і сумки- торбинки. Вони зручні, яскраві і вдало розбавляють образ. Сумка зовсім не повинна пасувати під взуття, заслуговуючи бути індивідуальним акцентом.
Звісно, досі в тренді вузькі штани, округлий носок черевиків, яскраві аксесуари, часто запозичені від хіпстерів та культури діско.
Якщо порівнювати моду різних закарпатських міст, то найбільш просунутим, звісно, є Ужгород. Відкритість до сприйняття різних стилів та екстравагантності в одязі прямо пропорційна рівню розвитку та величині міста.