Закарпатські діджеї заробляють набагато менше, ніж столичні

6
0

У столичному ресторані ”Енджел Лаунж” діджей Геннадій Демиденко, 18 років, за ніч заробляє 250 грн. Вечорами навчає новобранців у столичній школі діджеїв ”Флайм’юзік”.

У ній 23 студенти. Приходять двічі на тиждень. Спершу вивчають аудіотехніку, музичні стилі й історію електронної танцювальної музики. У школі п’ять студій — невеликих кімнат, заставлених музичною апаратурою. На столах по кілька програвачів платівок і компакт-дисків. В одній Демиденко займається з учнем Євгеном Вишнівським, 15 років.

— Умикай апаратуру, сьогодні будемо мікшувати, — каже Євгенові. — Спробуємо поєднати дві композиції. Ти повинен за 40–60 секунд до кінця мелодії (ми його називаємо треком) накласти інший музичний фрагмент. Це треба зробити плавно, без розривів.

Геннадій показує, як це робити на апаратурі. У Євгена виходить не відразу. Тоді Демиденко виходить зі студії.

— Зазвичай наші учні тренуються наодинці, — пояснює в коридорі. — Потім показують, як упорався. Як щось не виходить — пробуємо разом. По ходу й музичну теорію вивчаємо.

Вишнівський навчається в київській школі N133. За навчання у ”Флайм’юзік” тисячу гривень платять батьки. Програма розрахована на три місяці, хоча обдаровані учні можуть засвоїти й швидше. Потому Євген планує влаштуватися діджеєм.

— Для цього потрібна практика, — говорить хлопець. — А заробітки — це вже як оцінять.

До нас приходять учитись і в 14, і в 40 років

Музичних ведучих тепер запрошують не лише на дискотеки, а й у ресторани. Ритм і мелодії підбирають відповідно до ситуації. Для ресторану — повільну, заспокійливу. Якщо відвідувачі підуть до танцю — починають награвати швидше. Дорогому столичному фітнес-клубу ”Спорт лайф” теж потрібен діджей. Це підвищує статус закладу, пояснюють менеджери. Одна справа робити вправи під магнітофон, інша — під ”живу” електронну музику, яку награє на синтезаторі й мікшерах діджей. Він підбере і відповідний ритм.

— До нас приходять учитись і в 14, і в 40 років, — розказує Юрій Данилюк, 19 років. Він теж навчає майбутніх діджеїв. — Багато іногородніх. Одні вчаться заради заробітків, для інших це — хобі. Приходять діджеї зі стажем — потренуватися перед вечіркою. Ми це називаємо фітнесом. За оренду студії беремо з них від 20 гривень за годину.

У школі ”Мікс мастер скул” вправлятися в студії можна за 1250 грн на місяць. Групові заняття — 2 тис. грн.

— Можемо виїздити до вас додому, тоді ціна зросте на 500 гривень, — зазначає викладач школи і ведучий радіо ”Кісс ФМ” Станіслав Зуйченко, 29 років. — Випускникам видаємо свідоцтво діджея, але такої професії в країні нема. Тож у трудовій книжці запишуть ”музичний оформлювач”, ”адміністратор” абощо.

Початківцям радять записати мікс — музику, награну ними під час навчання. Згодиться як портфоліо — для працевлаштування. Можна випустити й компакт-диск із кількох міксів. Один диск обійдеться десь у 10 грн.

— Здібних діджеїв влаштовуємо на роботу, — розповідає менеджер компанії ”Алегро м’юзік” Василь Лісовський, 23 роки. — Про виступи наших студентів ми домовилися з нічним клубом ”Кокон”.

Житель Ужгорода Едуард Почтарь, 18 років, школу діджеїв закінчив у серпні.

— У нас шкіл нема, всі — самоучки, — зауважує Едуард. — В Ужгороді є п’ять клубів, куди візьмуть резидентом — тобто на ставку. Платять від 150 до 300 гривень за ніч — хто як домовиться.

За сет — 2–3 години роботи в нічному клубі — платять щонайменше 50 грн, повідомили в діджей-школі при компанії ”Зінтеко”. У Києві — від 250 грн. За словами Юрія Данилюка, діджей середнього рівня заробляє у столиці 500 грн за сет. В інших містах столичні гастролери заробляють більше.

— Нещодавно до Ужгорода приїжджав діджей Бінокль, виступав у клубі ”Каштан”, — веде далі Едуард Почтарь. — За сет узяв п’ять тисяч гривень.

Інша столична знаменитість — діджей Лайт — за сет бере 7–10 тис. грн.Де навчають діджеїв у Києві


 школи плата,
грн/міс.
курс,
міс.
Кількість занять на тиждень  апаратура 
 ”Джеміні діджей скул” бульв. Лепсе, 45, тел. (044) 537 15 29  520  2 по 1,5 год.  ”Джеміні”, ”Технікс”
 ”Мікс мастер скул”  вул. Річна, 4, тел. (044) 229 25 27  1250  2  2 по 2 год.  ”Технікс”
 ”Зінтеко” вул. Володимирська, 71, тел. (044) 278 21 88  750  3  2 по 1,5 год.  ”Вестекс”
 ”Флайм’юзік” вул. Струтинського, 6, тел. (044) 536 24 05  1000  3  3 по 1,5 год.  ”Піонер”, ”Стентон”, ”Технікс”

 

На фото: Євген Вишнівський (ліворуч) відпрацьовує техніку зведення музичних фрагментів у школі діджеїв ”Флайм’юзік” на вулиці Струтинського в Києві. Його навчає Геннадій Демиденко (фото: Андрій ШМАТОВ).

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також