
У той час, як столичні медики радять уже тепер носити маски і обіцяють, що кожний сьомий українець таки захворіє, закарпатські фахівці заспокоюють: поки ситуація стабільна – через гарну погоду. Хоча не виключають, що епідемія грипу в області може спалахнути в будь-який момент.
За прогнозами завідувача епідеміологічним відділенням Центральної СЕС МОЗ України Марія Ємець, цьогорічної осені застуда вразить близько 6-7 мільйонів українців, з них кожен шостий або сьомий – перехворіє грипом.
Медики стверджують, що головний сплекс активності вірусу припаде на жовтень-листопад. У цей період очікується, що кількість хворих перевищить показники перших холодних тижнів вересня в кілька разів.
Натомість у Закарпатті, зазвичай, грип «тероризує» область у грудні. «У нас епідемія традиційно починається з грудня-січня, – зазначила у коментарі порталу «Мукачево.нет» лікар-епідеміолог Закарпатської обласної санепідеміологічної станції Любов Данич. – Те, що минулого року вона спалахнула восени – є нехарактерним для області. Таке зміщення може призвести і до ранньої епідемії цього року, проте поки погода сприяє стабільній ситуації».
За данини обласної СЕС минулого тижня в області зафіксовано 2200 хворих на ГРВІ. З них 1471 особа – це діти до 17 років, що становить 64 % від загальної кількості. Госпіталізовано 125 чоловік, з них – 102 дитини (81,6 %).
«Порівняно з попереднім тижнем кількість випадків захворювання зменшилася на 2 %. В аналогічний період минулого року кількість хворих була на 1,5 % більшою», – повідомили порталу «Мукачево.нет» в обласній СЕС.
Наразі поширення захворювань респіраторно-вірусної групи серед закарпатців рівномірне – без спалахів в окремих частинах області. Переважним чином циркулюють віруси парагрипу та риносинцитіальні віруси.
«Прогнозувати щось сьогодні – марно. До прикладу, минулоріч, прогноз МОЗ щодо кількості хворих був завищений на 3 млн. осіб. Тому стверджувати, що захворіє кожен 6-7 – не можна. Виходячи хоча б з того, що минулого року багато закарпатців перехворіло – це близько 130 тисяч, з яких 50 % – діти, – і у них виробився імунітет. Якщо вони хворітимуть, то це буде легка форма», – пояснила порталу «Мукачево.нет» пані Любов. За її словами, серйозна епідемія стається раз у 3-4 роки, тому цього року навряд чи варто її очікувати.
Поза тим, лікарі так чи інакше радять бути обережними та дбати про здоров’я восени. Гарантія не захворіти – не у повсякчасному ковтанні розрекламовані імуностимуляторів, а у нормальному харчуванні. «Це не означає, що воно має бути дорогим, адже не обов’язково їсти багато м’яса. Можна також овочі, фрукти, зелень, рослинний білок, горіхи, бобові, каші різноманітні. А головне – вести здоровий спосіб життя: не палити, не вживати алкоголь, бо все це знижує імунітет. Слід більше гуляти на свіжому повітрі, менше сидіти у закритих приміщеннях. Необхідно вести рухомий, активний спосіб життя», – поділився з читачами порталу «Мукачево.нет» колишній очільник МОЗ України Микола Поліщук.
І, звичайно, не забувайте про часник, теплий одяг, гарячий чай та каву.