Закарпаття, як і вся країна, в очікуванні на спекотне літо

17
2

Мукачево.net розпитав закарпатських синоптиків, наскільки спекотним і мокрим буде літо в області.

Чим ближче до літа, тим більше сенсаційних новин в пресі про аномальну спеку, що чекає незабаром українців. Весняного переходу цього року майже і не було.

Капризний холод з температурою +3 - +5 і періодичними «сніговими непорозуміннями» в різних куточках Закарпаття навіть у березні перескочили у спекотну, майже по-літньому сонячну погоду.

А от закарпатські синоптики спеки, як такої, поки що не помічають.

«Температура у ці весняні дні сягає 23-24? С – це цілком нормально, хоча після періоду прохолоди і сприймається як щось аномальне, – зазначив в ексклюзивному коментарі Мукачево.net начальник відділу метеорологічних прогнозів та гідрометеорологічного забезпечення Андрій Золотарьов. – Ми і прогнозували спеку, починаючи з останньої декади квітня. Така температура протримається ще як мінімум 10 днів, а от на травневі свята, 1-2 травня, очікуємо дощі, але заспокоюють – вони будуть не занадто сильними. Звісно,через хмарність температура дещо впаде. Але не нижче за 17-19?».

Тим часом, тиску погодних новин не витримують вже урядовці: днями головний «дерегулятор» країни Михайло Бродський на власній сторінці у ЖЖ написав наступні строки: «В кого нема кондиціонерів – купуйте. По-моєму літом буде хана».

Спеціалісти із Укргідрометцентру і собі пророкують пекельне літо, хоча і заспокоюють: «У 2010-му воно було рекордно спекотним. Ми сумніваємось, що подібної ситуації слід очікувати 2 роки підряд. Хоча, практика останніх 10-ти років показує, що і в 2011 спеку очікувати слід».

На прогнози пекельного літа, що вже облетіли всеукраїнські ЗМІ, закарпатські синоптики лише знизують плечима: «Жоден професіонал не візьметься прогнозувати наперед, яким буде літо, – наголосив Золотарьов. – Інша справа, що можна прослідкувати за трендом розвитку синоптичної ситуації. Якщо судити за останні 12 років, то літо і справді стало жаркішим. Але слід враховувати і той факт, що 32-33? для Карпатського регіону – це вже спека, в той час як, скажімо, на східній Україні така температура переносилась би набагато легше».

Більше того, синоптик запевняє, що цим літом мало не щодня очікуються грози. Не рідко – з загостреннями: шквалами чи градом, що може принести чимало мороки, адже минулорічний паводок стався на Закарпатті саме в липні.

А найзатишніше на Закарпатті якраз зараз, наприкінці квітня, коли цвітуть сакури і погода неймовірно лагідна. Вже в травні слід готуватись до періодичних гроз, а далі – літньої спеки зі зливами. Другий сприятливий період для того, щоб навідати з туристичним візитом Закарпаття – вересень – жовтень. Спека тоді вже дещо спадає, та і грози вщухають. Хоча у Закарпатті - казково цілий рік, тим паче, коли йдеться про відпочинок.

Коментарі

В
вуйко

- навіщо Бог створив економістів? – для того, аби синоптикам не було так соромно

H
Humpty-Dumpty

Літом жарко.Зимов студень.Се нормально?

Читайте також