Минув рівно тиждень після ХІІ міжнародного фестивалю «Біле вино», а згадують лише про спонтанну ініціативу, яка стала його родзинкою.
У рамках цьогорічного «Білого вина» у місті Берегово була започаткована нова (і треба сподіватись – з хорошим майбутнім) традиція. Бажаючі потрапити на це свято мали можливість добратися до Берегова незвичним транспортом – славнозвісною та сумнозвісною Боржавською вузькоколійкою.
Славнозвісною – адже цей вид транспорту має вже понад сторічну історію, зіграв величезну роль в розвитку значної частини Закарпаття і нині є однією з чотирьох діючих вузькоколійок на всю Україну. А сумнозвісною вона стала через загрозу остаточного знищення. Від колишньої мережі закарпатських вузькоколійних шляхів залишилися крихти, та замість того, аби зберегти цю живу та потрібну пам´ятку технічної культури, його власник «Укрзалізниця» регулярно намагається закрити її, що призведе до швидкого фізичного знищення.
Задля пригортання уваги суспільства на всі вигоди вузькоколійки як невід´ємної частини туристичного потенціалу Закарпаття, небайдужі люди й здійснили «винний тур», проїхавши мальовничою частиною Боржавської низовини від Іршави до Берегова. Для початку ГО «Боржавська ініціатива» за підтримки оргкомітету ХІІ міжнародного фестивалю вина на Берегівщині проанонсувала акції в інтернет-ЗМІ та соціальних мережах.
До тих, хто стартував в Іршаві (а це місцеві люди, небайдужі до долі «Кушницької Анці», як здавна лагідно прозвали маленький поїзд, та запрошені журналісти обласних медіа) на зупинці в с. Кам´янське долучились берегівчани та мукачівці.
По прибутті до кінцевої зупинки в Берегові пасажири «винного поїзда» (серед яких виявилися не лише закарпатці, а й гості з Угорщини та Санкт-Петербургу) могли не лише куштувати вина на винному фестивалі, але й прийняти участь в круглому столі в рамках вже четвертої конференції, присвяченої вину та дотичним до нього проблемам.
Цього разу захід, проведений в приміщенні Берегівського туристично-інформаційного центру, був присвячений інтеграції ідеї порятунку Боржавської вузьколійки з розвитком виноробства та туризму, а також впровадженню міжнародного проекту (українську частину представляє ГО «Чистий Берег») із створення на території регіону Берег (Берегівщина та частина сусідньої Угорщини) транскордонного натурпарку, об´єкту, аналогів якому в Україні наразі не існує.