Кошти будуть освоєні протягом двох років та допоможуть осучаснити головну туристичну родзинку Закарпаття.
29 травня стіни «Паланку» зібрали чимало гостей, у Мукачеві відбулася конференція проекту «Місцями слави Ракоці − транскордонний туристичний шлях». Цей проект реалізується у рамках Програми прикордонного співробітництва ЄІСП «Угорщина − Словаччина − Румунія − Україна 2007− 2013».
Основна мета проекту полягає у тому, щоб розвивати і рекламувати транскордонний туризм в Карпатському регіоні, як унікальному просторі культурно − історичної спадщини. Усе має відбутися під гаслом «Місцями слави Ракоці». Виконавцями проекту виступають Мукачівський історичний музей, асоціація «Ужгород – ХХІ-й вік», товариство соціокультурного розвитку «Панонія», Východoslovenské múzeum v Košiciach та Kelet-Magyarországi Európai Kezdeményezések Alapítvány Záhonyi képviselete.
Реалізовуючи цей проект, виконавці поставили собі за завдання вдосконалити туристичний продукт тематичного маршруту та покращити інфраструктуру на деяких об’єктах.У рамках проекту, зокрема, планують неабияку увагу звернути на покращення музейних експозицій та вдосконалення екскурсійної діяльності.
Також багато уваги приділять промотизації маршруту – це буде видання промо-літератури, промо-тур для туроператорів, розробка ВЕБ–ресурсів, 3D- моделювання об’єктів спадщини Ракоці, вироблення промо-фільмів, фото, і презентації.
Мукачівський замок також причепурять, тут мають провести ряд ремонтних робіт. За словами координатора проекту Євгенія Лукшая, у «Паланку» створять лицарський зал, проведуть ремонтні роботи у приміщенні діючої експозиції Ференца Ракоці ІІ та створять медіа-презентаційні зали у приміщенні самого замку, а по місту мають встановити інформаційні таблиці. Лицарський зал слугуватиме місцем проведення краєзнавчих уроків для школярів.
Як зазначили організатори, не менш важливим є й покращення стану рову, який знаходиться у середньому замку. Там планують побудувати ремісниче містечко. У невеликих хатинках продаватимуть сувенірну продукцію для туристів, які, в свою чергу, зможуть спостерігати за процесом створення сувеніру та прийняти у його виготовленні безпосередню участь.
Загальний бюджет проекту, розрахованого на 2 роки, становить 489 888 євро. З цих коштів Угорщині виділять 73 700 євро, Словаччині − 137 500 євро, а Україні – 250 тис. євро. Роботи планують почати уже за два місяці, у бюджет входить ремонт стін, підлогове опалення та встановлення мультимедійного обладнання.
Серед гостей презентації були делегати зі Словаччини та Угорщини. Трохи з історії та деякі деталі проекту розповів директор Східно − Словацького музею в м. Кошіце Роберт Поллак.
Також з присутніми поспілкувався Андраш Ракоці, гість із Загонського представництва фонду «Східно − угорські європейські ініціативи»:
Дуже цікавою є і презентація координатора проекту Євгенія Лукшая: