Замість пензлів – балончики з фарбою, замість паперу – шматок дерев’яної фанери. Трохи часу – картина готова. Молодий художник Влад Андрєєв під відкритим небом на пл. Театральній показав ужгородцям, що таке Spray Paint Аrt.
Техніку малюнку юнак привіз із Португалії. Побачивши вуличних художників, які творили у стилі Spray Paint Аrt, хлопець вирішив неодмінно познайомити з цим ноу-хау рідний Ужгород. В основі методики – малюнки балончиками на картоні, дереві чи спеціальному папері. Більше про своє захоплення Мукачеву.net погодився розповісти сам художник.
– Де зародилася течія Spray Paint Аrt?
– Вона походить з Мексики. Перші картини були створені ще у 1930-их роках. Загалом можна сказати, що Spray Paint це своєрідний нащадок аерографії ( техніка нанесення малюнка за допомогою аерографа (повітряного пера) на поверхню – ред). Різниця тільки у термінах виконання.
– Скільки часу потрібно для створення одного малюнку?
– Зазвичай до 10 хвилин. Більше часу потрібно, аби фарба на малюнку висохла. При мінусовій температурі на це піде більше години.
– Чи є у тебе однодумці в рідному місті?
– Я намагався знайти за допомогою Інтернету людей, які б займалися Spray Paint Аrtom, однак поки в Україні не знайшов нікого. На Заході ж багато художників малюють прямо на вулицях.
– У першу чергу, ти – художник. Чи дозволяє тобі цей стиль повноцінно реалізуватися?
– Так, з кожною картиною я дізнаюся багато нового. Мені здається, що така техніка малюнку підкорятиме усе більше художників. Фарба багато чому навчає, ти малюєш і отримуєш колосальне задоволення.
– Існує думка, що комп’ютерні технології незабаром витіснять рукотворне мистецтво. Можливо, саме такі течії як Spray Paint Аrt зіставлять конкуренцію «векторній графіці»?
– Spray Paint Аrt – це скоріш не мистецтво, а шоу. Головна родзинка у тому, що людина бачить створення картини, яка незабаром висітиме у неї на стіні. Це процес, за яким цікаво спостерігати. Його можна відзняти на мобільний, а потім показувати друзям.