Закарпатський ФДМ: Приватизація Боржавської вузькоколійки – єдине правильне рішення

15
5

Позиція державного органу щодо скандальної теми «таємної» приватизації Приборжавської вузькоколійки.

Останнім часом у засобах масової інформації активно висвітлюються події, пов’язані із приватизацією вузькоколійної залізної дороги довжиною 15 км від станції Приборжавське до станції Кушниця Іршавського району.

Приватизацію цього об’єкта провело регіональне відділення Фонду державного майна України по Закарпатській області – орган, наділений повноваженнями здійснювати приватизацію майна держави на території нашої області.

Викликають здивування заяви місцевих чиновників Іршавщини, про ніби-то незаконність приватизації того, що залишилось від колись діючої вузькоколійки. І виникає риторичне запитання: - Де ж Ви були, панове, коли розкрадалась колія, коли знищувалась будівля станції Бронька, пакгауз у селі Кушниця та зникав відрізок вузькоколійки довжиною 5 км від станції Довге до урочища Тросний?

Що стосується заяви голови сільської ради с.Довге, то хіба не помітно в селі багатьох приватних огорож та виноградників, які виготовлені з рейок вузькоколійки?

Можливо, приватизація не задовольнила чиїсь бажання по подальшому розкраданню рейок та насипу.

Регіональне відділення Фонду державного майна України по Закарпатській області у своїй діяльності керується виключно діючим законодавством України і суворо дотримується його.

Приведемо факти, які передували продажу вузькоколійки.

У процесі приватизації державного підприємства Довжанський лісокомбінат у 1993 році ця вузькоколійна залізнична дорога була вилучена із статутного фонду акціонерного товариства як майно, що не підлягає приватизації.

Згідно чинного законодавства таке майно залишається на балансах підприємств, які приватизуються.

Уже на той час залишкова вартість цієї дороги становила 0 (нуль) карбованців.

Регіональне відділення Фонду державного майна України по Закарпатській області отримало повноваження розпорядника цим майном тільки у 2006 році. І тоді ж було поінформоване акціонерним товариством, що вузькоколійка з 1993 року не експлуатувалась.

У червні 2007 року, з ініціативи регіонального відділення, була створена інвентаризаційна комісія, до складу якої вввійшли представники Іршавської районної ради та Іршавської райдержадміністрації. Комісією було встановлено, що довжина залізничної колії фактично становила 6 км 417 м, 2 км 578 м демонтовано, нестача колії на той період становила 6 км 5 м.

З метою відшкодування збитків державі, завданих неналежним утриманням акціонерним товариством ЗТ «Довжанський лісокомбінат» державного майна, регіональне відділення направило матеріали до судових органів. Однак Господарський суд Закарпатської області позовну заяву не задовольнив.

Апелювання відділення до судів вищої інстанції закінчились теж безрезультатно. Більше того, судами було визнано, що балансоутримувач 15 км залізничної дороги, що пролягає від Приборжавського до Кушниці, взагалі відсутній. А з цього випливає висновок, що відповідальності за збереження державного майна ніхто не несе.

Піклуючись про те, щоб залізнична дорога не була повністю розкрадена, у 2008 році регіональне відділення Фонду державного майна України по Закарпатській області, як орган приватизації, приймає рішення про приватизацію цього об’єкта на аукціоні і звертається за погодженням до Закарпатської обласної державної адміністрації, Іршавської районної ради та Іршавської райдержадміністрації.

І тільки отримавши згоду органів місцевої виконавчої влади та органу місцевого самоврядування, регіональне відділення включає вузькоколійну залізничну дорогу довжиною 15 км до переліку об’єктів, які підлягають приватизації.

Підготовчу роботу до приватизації цього об’єкта орган приватизації проводив із залученням представників органів місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Дотримуючись вимог законодавства про приватизацію, регіональне відділення висвітлює у центральній та місцевій пресі, на сайтах органів центральної і місцевої виконавчої влади всі етапи приватизації.

Одним із таких етапів є визначення вартості об’єкта державної власності, який буде приватизовуватись. Орган приватизації проводить конкурсний відбір незалежного оцінювача, публікує всі оголошення, що стосуються цього процесу у засобах масової інформації.

Перша спроба роздержавлення частини вузькоколійної дороги була невдалою із-за відсутності покупців. З цього випливає, що попитом цей об’єкт не користувався. А дорога псувалась все більше і ставала все коротшою.

Тільки у травні 2011 року повторний аукціон з продажу вузькоколійки завершився успішно. Але до продажу змогли запропонувати тільки 3 км залізниці, яка фрагментами розкидана в різних місцях району.

Державний бюджет України отримав від продажу дороги 410 тис 743,44 грн з урахуванням ПДВ.

Доречно зауважити, що за час роботи з об’єктом, регіональне відділення не отримувало ніяких пропозицій щодо необхідності відновлення вузькоколійної дороги. 

Коментарі

D
Drug

Никто не посчитал, сколько будут стоить эти рельсы, если их сдать на металлолом? Миллионов 5-6 грн? А если продать как готовое изделие в шахты под вагонетки? Еще дороже?

M
Majkl

Давайте ребята быстрей "железку" к рукам пока "быдло" спит, а то неровен час проснется и тогда все.

А
Андрей

навчіться вже писати правильно хоча б заголовки, недожурналітсики: "єдине правильне рішення" - це про кількість правильних чи про безальтернативність?

Д
Денис

такаож цікаво знати від ФДМУ чому з демонтовани 583 рейок в 2007 році та переданих на зберігання в Довжанський лісокомбінат в 2011 році залишилося тільки 200 шт.? Якщо хтось поцупить курку -сідає на 3 роки - а за 383 залізничні рейки довжиною 9 м. та вагао 25 кг.погониий метр хто відповість? Дивним чином в 2007 році ні Довжанський лісокомбінат ані ФДМУ не несли відповідальність за 15 км залізничної колії !!! - це попри те що якраз цей відрізок є найбільш привабливим для розвитку туристичної мережі - хто несе також за це відповідальність? Чому ФДМУ ігнорувало звернення Іршавської районої ради див док:http://zakarpattya.net.ua/ukr-news-83691-DOKUMENTAMY-po-prodazhi-vuzkokoliiky Про передачу у комунальну власність а потім зверення про дотримання спеціальних умолв при приватизації??? Хто відмінив розпорядження кабмінку відл 27 червня 2003 року? Чи це нестосується ФДМУ?

D
Denys

Чому ФДМУ ігнорувало звернення Іршавської районої ради див док: http://zakarpattya.net.ua/ukr-news-83691-DOKUMENTAMY-po-prodazhi-vuzkokoliiky Про передачу у комунальну власність а потім зверення про дотримання спеціальних умолв при приватизації??? Хто відмінив розпорядження кабмінку відл 27 червня 2003 року? Чи це нестосується ФДМУ - такаож цікаво знати від ФДМУ чому з демонтовани 583 рейок в 2007 році та переданих на зберігання в Довжанський лісокомбінат в 2011 році залишилося тільки 200 шт.? Якщо хтось поцупить курку -сідає на 3 роки - а за 383 залізничні рейки довжиною 9 м. та вагао 25 кг.погониий метр хто відповість? Дивним чином в 2007 році ні Довжанський лісокомбінат ані ФДМУ не несли відповідальність за 15 км залізничної колії !!! - це попри те що якраз цей відрізок є найбільш привабливим для розвитку туристичної мережі - хто несе також за це відповідальність?

Читайте також